Biały to też kolor. Decydując się na zakup profesjonalnej drukarki często zapominamy o tym, że paleta barw oferowana przez tonery CMYK nie zawsze jest w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Jak bowiem wykonać w prosty sposób biały nadruk na ciemnym tle? Do tej pory wymagało to korzystania z drogich i zaawansowanych rozwiązań poligraficznych. Dzięki drukarkom OKI wykorzystującym biały toner (a także toner przezroczysty) profesjonalne wydruki stały się dostępne niemal na wyciągnięcie ręki.

Do czego wykorzystać biały toner? Jedno z najbardziej oczywistych zastosowań, to wykorzystanie go do druku białych elementów na ciemnym tle. Niezależnie od tego, czy drukujemy katalogi, wizytówki, czy też korzystamy z folii lub papieru transferowego, w prosty, a przede wszystkim w szybki sposób jesteśmy w stanie osiągnąć pożądany efekt kolorystyczny.  Drukarki OKI wykorzystujące biały toner są wyjątkowo proste w obsłudze, a cała praca polega na przygotowaniu odpowiedniego pliku graficznego i przesłaniu do go drukarki.  Nie bez znaczenia są bardzo niskie koszty eksploatacji, co pozwala w elastyczny sposób przygotować zarówno duże, jak i małe nakłady, a nawet pojedyncze wydruki.

Ta ostatnia cecha jest szczególnie przydatna w przypadku przygotowywania spersonalizowanych koszulek, kubków czy gadżetów reklamowych.  Warto przy tym pamiętać, że uzyskane w ten sposób wydruki są bardzo odporne na zarysowania i utrzymują najwyższą jakość.  To jednak nie jedyne sytuacje, w których przydatny staje się biały toner.  Umożliwia on przygotowywanie dekoracji ceramicznych, druków typu backlight, druków na folii opakowaniowej, czy wydruków POS do oznaczania witryn sklepowych i samochodów.

A co daje toner przeźroczysty?  Dzięki niemu możliwe staje się tworzenie wydruków z wyjątkowym, atrakcyjnym połyskiem.  Nadaje się on idealnie do drukowania albumów ze zdjęciami, broszur reklamowych  i katalogów, a także profesjonalnych materiałów marketingowych.  To także świetne rozwiązanie do wszelkich wydruków próbnych, które otrzymujemy od ręki.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI