Urządzenia drukujące Oki z serii C800 to niezwykle skuteczne narzędzie do celów informacyjnych i reklamowych w sklepie detalicznym. Kluczowy atut sprzętu to doskonałej jakości wydruki (od banerów o szerokości A3 po etykiety czy opaski na butelki) dostępne od ręki.

Świat idzie stale do przodu i jako konsumenci chcemy by wszystkiego było więcej, szybciej i taniej. Zwłaszcza w sklepie detalicznym, jeśli chodzi o rynek FMCG, domeną towarów szybko zbywalnych jest szybka informacja o nich. W sklepach można planować długoterminowe i szczegółowo biznesowo przygotowane kampanie reklamowe czy informacyjne, ale w dzisiejszych czasach to, co bardzo ważne w handlu, to interakcja. Jeśli sprzedawca błyskawicznie dostosuje się do sytuacji na rynku ma większą szansę na zbyt swoich towarów. Czynniki, które mogą sprzyjać popytowi, czy wręcz go wywołać są dookoła. Przykładem może być nowy trend kulinarny czy wręcz zmiana pogody. Za pomocą drukowanych materiałów można poinformować ich o głównym składniku danego produktu lub zwrócić uwagę na fakt, że dany produkt nie zawiera np. glutenu lub orzechów.

Gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni, a klienta w drzwiach powita baner informujący o napoju orzeźwiającym w temperaturze plus 8 stopni z sugestywnym zdjęciem oszronionej butelki, to szansa na zbyt takiego produktu rośnie. Do handlu trzeba mieć smykałkę i pomysły ale nawet najlepszy urodzony sprzedawca niewiele zdziała bez odpowiednich narzędzi. Dla tych, którzy szukają najlepszego rozwiązania do działań informacyjnych, reklamowych przeznaczone są drukarki z nowej serii C800. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że oferują doskonałą jakość druku, która czyni podaną informację bardziej wiarygodną. Wydruki mogą być realizowane na bardzo różnych mediach w tym na gotowych nośnikach, takich jak etykiety na półki, etykiety cenowe i wobblery reklamowe, a także duże, dwustronne banery o długości do 1,3 m. C800 sprawdzą się również na wodoodpornych nośnikach, odpowiednich do umieszczenia w dowolnym miejscu na terenie sklepu, i umożliwiają drukowanie oznaczeń zewnętrznych oraz materiałów przeznaczonych do ekspozycji przy lodówkach.  Drugi ważny atut – C800 zajmują bardzo małą przestrzeń w stosunku do swojej funkcjonalności. Nie ma na rynku drugiego urządzenia drukującego w formacie A3, które zajmuje powierzchnię ćwierć metra kwadratowego. A to co najważniejsze, C800 gwarantuje błyskawiczną interakcję. Nigdy więcej czekania na dostarczenie zamówionych materiałów marketingowych! Drukarki kolorowe o wysokiej rozdzielczości przystosowane do potrzeb sprzedawców detalicznych umożliwiają szybkie drukowanie wielko- i małoformatowych materiałów sprzedażowych.

Sprzedawcy detaliczni, którzy są wyposażeni w sprzęt taki jak Oki C800 mogą zapewnić podstawową komunikację wizualną na żądanie i w oczywisty sposób uzyskują istotną przewagę na rynku. Oprócz strategicznego umieszczenia na końcu alejki, przyciągające wzrok i umieszczone strategicznie na końcu alejki oznaczenie odgrywa ważną rolę w promowaniu kluczowych produktów. Naklejki i oznaczenia na szybach stanowią sprawdzony sposób na przyciągnięcie klientów, ale również dwustronne wiszące banery i oznaczenia punktu sprzedaży wskazujące klientom kierunek odgrywają ważną rolę w cyklu sprzedaży – szczególnie jeśli chodzi o spontaniczne decyzje klientów. Przystępne cenowo i praktyczne oznakowanie wewnątrz sklepu nie tylko poprawia zadowolenie klientów i pomaga im znaleźć to, czego szukają, ale także może zostać strategicznie wykorzystane w celu zainteresowania klientów produktem o wysokiej marży oraz promowania linii produktów, które nie osiągają dobrych wyników sprzedażowych.

Bez odpowiedniego narzędzia takiego jak sprzęt drukujący z nowej serii Oki C800 trudno o sukces w handlu detalicznym, nawet jeśli się jest urodzonym handlowcem. Tak samo, jak nie wystarczy być doskonałym kierowcą wyścigowym, trzeba mieć jeszcze doskonałe auto, o czym najlepiej wiedzą fani F1, którzy kibicują naszemu mistrzowi.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI