Wielofunkcyjne urządzenie drukujące jest bardzo ważnym orężem reklamowym i informacyjnym w handlu detalicznym. Ale niewątpliwie kropką nad „i” w tym biznesie jest wzorowo przygotowana etykieta. W tej roli świetnie się sprawdzi drukarka etykiet, najlepiej zawierająca biały toner.

Niejednokrotnie podkreślaliśmy, jak ważną rolę w handlu detalicznym pełni dziś druk. W przeszłości jego rola była mniejsza z dwóch przyczyn. Po pierwsze profesjonalnie przygotowane banery, inne oznakowania, ulotki, kupony, etykiety – wymagały zaprojektowania i wykonania w odpowiednich firmach. To znaczy, że były nie tylko drogie, ale też proces od pomysłu do realizacji wymagał czasu. W związku z tym nie można było np. przygotować kampanii na produkt, którego czas przydatności do spożycia upływał za tydzień, nawet gdyby taka inwestycja była opłacalna. Przyczyna druga, to wzrost konkurencyjności. W dzisiejszych czasach dominacji supermarketów w lokalny handel trzeba włożyć więcej wysiłku, do przyciągnięcia klientów.

Remedium na oba zagadnienia są współczesne, „cywilne” urządzenia drukujące, które świetnie sobie radzą z drukiem wszelkiego typu materiałów reklamowych i informacyjnych. Drukują praktycznie wszystko, tanio, szybko, a co więcej, w bardzo wysokiej jakości. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ewolucja sprzętu trwa cały czas. Dopiero od stosunkowo niedawna niektóre drukarki biurowe mogą drukować banery, etykiety czy naklejki. Taki sprzęt jest ulepszany nie tylko w takim celu, by drukował coraz szybciej i taniej. W tych dziedzinach zresztą już chyba niewiele da się zrobić, do niedawna podobnie było też z kwestią jakości – wydawało się, że zrobiono w tej materii już wszystko, co było możliwe. Jednak Oki pokazało, że w kwestii jakości druku, w tym druku etykiet, można wejść na całkiem nowy poziom. Stało się to możliwe dzięki wzbogaceniu zestawu drukującego o biały toner. Niedawno wprowadzone na rynek urządzenie Pro1050, to drukarka etykiet, która zapewnia niespotykaną wcześniej jakość druku dzięki synergii technologii LED i formuły suchego tonera z opcją piątego koloru (CMYK+1). Biały toner zapewnia większą elastyczność tak w projektowaniu jak drukowaniu etykiet. W praktyce biały toner pozwala na drukowanie z dodatkiem autonomicznego, w pełni białego koloru (a nie jego kombinacji) lub nieprzezroczystego tła tej barwy.

Oki Pro 1050 drukuje w rozdzielczości 1200 na 1200 dpi na materiałach o szerokości nośnika od niespełna 30 do 130 mm i długości do ponad 1,3 m! Nośnikami mogą być różne materiały, w tym folia syntetyczna i papier o grubości od 0,076 do 0,25 mm, a etykiety mogą być drukowane i przycinane w systemie rolowym. Z racji swoich możliwości urządzenie jest dedykowane nie tylko do odbiorców indywidualnych, takich jak producenci czy sklepy detaliczne, ale też niskonakładowe drukarnie.

Wyjątkowość urządzenia jako rozwiązania do drukowania etykiet podkreśla zastosowany w niej biały toner. Możliwość uzyskania białego koloru, również jako tła, oznacza zwiększenie możliwości kolorystycznych wydruku zwłaszcza w przypadku zastosowania przezroczystych lub kolorowych nośników etykiet. Ale najważniejsze, że z Oki Pro1050 można drukować serie lub pojedyncze etykiety, nie trzeba czekać z realizacją projektów od pomysłu do przemysłu, wyeliminowana jest też potrzeba wydruków próbnych. A wszystko to w doskonałej jakości, którą zapewnia biały toner. Innowacja ta jest niczym piąty element w filmie Luca Bessona, którego obecność nowy wymiar funkcjonalności i jakości druku etykiet.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI