Kiedy decydujemy się na zakup konkretnych rozwiązań drukujących do firmy, to najczęściej kierujemy się ceną zakupu sprzętu, kosztami codziennej eksploatacji czy też niezawodnością urządzeń.  To dobre podejście, jednak czy zawsze najlepsze? Okazuje się bowiem, że outsourcing druku w firmie może być dla nas znacznie bardziej korzystny ekonomicznie. Co ważne, system MPS od OKI (Smart Managed Document Solutions, czyli usługa inteligentnego zarządzania dokumentami) nie jest przeznaczony tylko dla wielkich korporacji. Z jego zalet może skorzystać firma niemal każdej wielkości.

Po co w ogóle system MPS? Przede wszystkim po to, aby obniżyć koszty w firmie, nie tylko związane z kupnem i utrzymaniem sprzętu, ale przede wszystkim te, które generowane są przez zbędne wydruki, brak optymalizacji przepływu dokumentów czy przestoje spowodowane brakiem materiałów eksploatacyjnych.  Przecięty pracownik w firmie drukuje aż 10.000 stron rocznie, z czego zaledwie 20% to wydruki dwustronne. Czy jednak każdy musi drukować aż tyle?

System MPS od OKI to zestaw specjalistycznego oprogramowania do zarządzania drukiem i obiegiem dokumentów w firmie, gama dedykowanych urządzeń dopasowanych do potrzeb firmy każdej wielkości, a także narzędzia dbające o bezpieczeństwo i poufność dokumentów.  To jednak nie wszystko. Za całym systemem stoi ogromna wiedza i doświadczenie specjalistów OKI, którzy analizują sytuację każdej firmy indywidualnie. Na tej podstawie tworzą dedykowane rozwiązania począwszy od tego gdzie i jakie urządzenia ustawić, po zaawansowane systemy wewnętrznego obiegu dokumentów.  Przecież raz zeskanowana faktura może być dostępna dla całego działu księgowości, tak samo jak cały obieg płatności firmy może zostać zautomatyzowany i zintegrowany z systemami CRM i ERP. Właśnie w ten sposób udaje się znacząco redukować ukryte koszty, optymalizuje obieg dokumentów, zapewnia efektywny ich przepływ, a w konsekwencji przyśpiesza wiele procesów. Co ważne, użytkownik nie zostaje sam z raz wdrożonym systemem. OKI na bieżąco zapewnia zarówno szczegółowe raporty, jak i wprowadza niezbędne aktualizacje wraz z tym, jak rozwija się twoja firma.

System MPS to także znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Każdy z użytkowników może mieć nadany odrębny zakres uprawnień zarówno do zgromadzonych w repozytorium dokumentów, jak i do urządzeń – czy w księgowości potrzebne są kolorowe wydruki?  Dodatkowo, każdy wydruk może być chroniony. Bez użycia własnego kodu PIN lub karty, nikt niepożądany nie zobaczy poufnego wydruku czekającego na drukarce.  To także kontrola nad drukowaniem zdalnym, zarówno z urządzeń firmowych, jak i pracowników (BYOD).

System MPS od OKI to także ogromna wygoda w zarządzaniu sprzętem. Nie spotkają nas sytuacje, w których zabraknie np. materiałów eksploatacyjnych. Urządzenia OKI poinformują o tym z wyprzedzeniem, a dostawa dotrze do firmy zanim dojdzie do przestoju.  Podobnie w przypadku usterek i awarii – urządzenia OKI same zgłoszą alarmy serwisowe, dzięki czemu serwis pojawia się na miejscu w pełni przygotowany i może szybko usunąć ewentualne problemy.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI