Kiedy szukamy oszczędności w naszym biznesie, mało komu do głowy przychodzi to, że całkiem sporo można zaoszczędzić na druku. Według danych Gartnera, pełna optymalizacja procesów drukowania w firmie pozwala przynieść oszczędności rzędu nawet 30 proc.

Na początek warto przypomnieć starą prawdę, że koszt zakupu to nie wszystko. Wiedzą to doskonale wszyscy ci, którzy kupili tanią drukarkę atramentową. Komplet tuszy do takiego sprzętu kosztuje często więcej, niż fabrycznie nowe urządzenie.  Żadnej firmy nie stać na tak nieprzemyślany wydatek.  Chcąc znacząco obniżyć koszty związane z drukiem w firmie warto zacząć od analizy naszych potrzeb i przeglądu posiadanego sprzętu.  Jeśli nie mamy do tego odpowiednich kompetencji z pomocą przyjdą specjaliści OKI, którzy dokładnie wskażą miejsca, które generują niepotrzebne koszty.  Dla przykładu, czy dział księgowości drukujący faktury potrzebuje rozbudowanego urządzenia kolorowego?  Czy dział marketingu, zamiast zlecać wydruki na zewnątrz nie może ich znacznie niższym kosztem wykonywać na miejscu? I jedno, i drugie zapotrzebowanie można zaspokoić jednym urządzeniem z nadanymi odpowiednimi uprawnieniami z odpowiednim softwarem np. darmowym oprogramowaniami SMART Print Supervision od OKI.

Kolejnym złym rozwiązaniem, przez które nie udaje się nam zaoszczędzić na druku jest utrzymywanie sprzętu różnych producentów.  Wówczas nie dość, że musimy utrzymać spore zapasy niekompatybilnych ze sobą materiałów eksploatacyjnych i części, to dodatkowo wiążemy się umowami serwisowymi z kilkoma podmiotami. Taniej jest mieć jedną umowę.  Podobnie jest z niedopasowaniem sprzętu do potrzeb naszego biznesu. Nie zawsze wiele małych drukarek okazuje się tańsze od jednego rozwiązania profesjonalnego.  Podobnie w drugą stronę – często wybieramy rozwiązania zbyt zaawansowane. Do tego do chodzą często niezauważane rzeczy - dwustronne drukowanie, czy wysyłanie dokumentów wewnątrz firmy w formie elektronicznej, niż papierowej, czy też zastępowanie wielu urządzeń np. drukarki i faksu, jednym urządzeniem wielofunkcyjnym.

Szukajmy oszczędności wybierając sprzęt jak najmniej awaryjny. OKI oferuje klientom drukarki zbudowane w oparciu o diody LED. Dzięki temu, że pozbawiono ich skomplikowanych układów luster stosowanych w drukarkach laserowych, udało się uzyskać praktycznie bezawaryjne urządzenia. Do tego diody organiczne mają praktycznie nieograniczoną czasowo żywotność. Każdy przestój drukarki to koszt serwisu, a czasem konieczność dzierżawy urządzenia zastępczego. Bezawaryjny sprzęt OKI pozwala wprost zaoszczędzić na druku, przy niemal identycznych kosztach codziennej eksploatacji.

Zaoszczędzić na druku możemy także przenosząc część, wydawać by się mogło profesjonalnych wydruków, do naszej firmy.  Dzięki drukarkom OKI mogącym drukować przy użyciu neonowych tonerów, toneru białego czy fluorescencyjnego, możemy samodzielnie – i co najważniejsze niskim kosztem – przygotować profesjonalne katalogi, wydruki reklamowe, bannery, zaproszenia itp. To pokazuje, że oszczędzanie na druku jest OKI!


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI