Dla inżyniera drukowanie w formacie A3 to absolutna podstawa pracy zawodowej. Drukarka, która umożliwia to w sposób wydajny, szybki i bezproblemowy, jest niezastąpionym narzędziem i towarzyszem projektów.

Inżynier bez wydruku jest jak bez ręki. Może się to wydawać odległą przeszłością, ale jeszcze kilkanaście lat temu większość dokumentacji technicznej była tworzona ręcznie. Inżynier musiał zgromadzić papier milimetrowy i brystol. Ołówki różnej twardości, rapidografy i tusze. Obecnie wystarczy komputer i oprogramowanie CAD. Jednak przygotowane rysunki i tak muszą pojawić się w formie papierowej, choć tym razem już drukowanej. Choć wiele firm w Polsce i na świecie korzysta z systemów elektronicznego projektowania, wydruk to wydruk. Drukowanie w formacie A3 pozwala ogarnąć jednym spojrzeniem wiele szczegółów.

Dokumentacja projektu to rzecz absolutnie oczywista i kluczowa w kontakcie z klientem, osobą zamawiającą i płacącą za wykonaną pracę. Jak to zwykle bywa, terminy są krótkie, a zlecenia skomplikowane. Dlatego dobra drukarka musi oszczędzać czas inżyniera na różne sposoby jednocześnie.

Dobra drukarka oszczędza czas

Przede wszystkim, chodzi o kopie, egzemplarze projektu w liczbie większej niż 1. Klient zwykle chce przekazać wydruk kierownikowi budowy, prawnikowi, osobie zarządzajacej budżetem, przedstawicielowi samorządu lokalnego... lista jest długa, a czas biegnie. Drukowanie A3 lub A4 musi być szybkie. Po jakimś czasie wolne drukarki po prostu irytują, ponieważ za czekanie klient nie płaci.

Druga rzecz to kartridże, tonery. Muszą starczyć na długo, bo inżynier nie chce tracić czasu na szukanie wkładu i wymianę właśnie teraz, kiedy klient czeka na wydruki.

Skoro tonery, to i podajnik papieru. A właściwie dwa podajniki. Jeden na zwykły, najczęściej wykorzystywany papier. Drugi podajnik zawiera natomiast papier specjalny: na okładki, na grube wkładki, na wydruki zdjęć, strony kolorowe oddzielające fragmenty projektu. A także kartki A4. Choć dla każdego inżyniera drukowanie A3 to podstawa, czasem trzeba coś przedstawić w mniejszym formacie. Choćby streszczenie... Podajniki powinny mieścić wiele kartek, bo każde uzupełnienie zabiera czas.

Ważne jest również sortowanie wydruku. Jeśli drukarka potrafi jedynie drukować batche (np. pięć pierwszych stron, pięć drugich, pięć trzecich itd.) i nie pozwala ustawić całości (50 stron) z różnych plików i w różnej kolejności, to inżynier nie zaoszczędzi czasu. Wręcz przeciwnie: będzie musiał/musiała ręcznie układać kartki. A wtedy o pomyłkę nietrudno. Co innego, gdy drukarka puszcza od razu całość: przejrzenie na spokojnie gotowego wydruku zajmuje tylko chwilę i świadczy o dbałości inżyniera.

Z kwestią sortowania wydruku łączy się mobilność. Wsad do ostatecznego projektu może pochodzić z dysku inżyniera, od klienta (z pliku), z storage'u chmurowego projektu, wprost z terenu budowy od podwykonawcy. Drukarka musi sobie z tym poradzić. I to poradzić bezpiecznie!

Ciocia Krysia, przypadkowa kleptomanka

Drukowanie A3 i A4 dla inżynierów musi być bezpieczne. Wydruki nie mogą się dostać w niepowołane ręce. Żadna sekretarka lub ciocia Krysia z niespodziewaną wizytą nie może nawet spojrzeć na niektóre projekty. Zaufanie to podstawowa cecha inżyniera. Jeśli kochana ciocia Krysia za chwilę jest umówiona do specjalisty, ale nie wie, jak do niego dojechać, uczynna sekretarka lub sam inżynier wydrukuje cioci mapkę. Ciocia sięga do drukarki i łapie o dwie kartki za dużo. Stop! Drukarka musi oferować druk podążający, autoryzację wydruków, hasła lub kody dostępu. Jest to ważne w przypadku firmy, zatrudniającej wielu inżynierów (chyba nie ma nic gorszego niż znalezienie we własnym projekcie wpiętej strony z projektu kolegi/koleżanki), jak również samodzielnego specjalisty.

Inżynier i kolory

Dla inżyniera podstawowymi kwestiami są: drukowanie w formacie A3, szybkość, wygoda, bezpieczeństwo. Ale nie zapominajmy o odrobinie finezji i kreatywności. Nowoczesne drukarki oferują niecodzienne funkcje, dzięki którym projekt dla klienta może się wyróżnić z tłumu innych, równie fachowo przygotowanych.

Na przykład: liczba kolorów. Czasem dla klienta kolor szary jest nie do przyjęcia, skoro zamawiał popielaty. Czasem seledynowa zieleń kłóci się z charakterem całości, a zieleń trawiasta jest w porządku. Czasem również biel musi być biała, a nie bardzo bladym żółtym. Drukarki Oki spełnią to zadanie.

Drukowanie A3 to warunek, którego spełnienie jest niezbędne, aby dostarczyć inżynierowi dodatkowe wartości. Jak doskonale wiemy, fantazja klientów jest niezmierzona. Świadomość, że drukarka poradzi sobie z wydrukiem nawet bardzo specyficznych projektów, daje inżynierowi pewność rozmów i składania oferty. A to przekłada się na zaufanie klienta i zdobycie zlecenia.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI