Branża: medyczna Rozwiązanie: C831 Dicom Lokalizacja: Ustroń

Dziennie, na podstawie wydruków z urządzenia C831 Dicom, lekarze konsultują przypadki aż dziesięciu pacjentów. Zaawansowana technologicznie drukarka pomaga w codziennej pracy chirurgom i kardiochirurgom z sieci Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca (PAKS)

Drukarka C831 Dicom pomyślnie przeszła testy i jest obecnie wykorzystywana w Ustroniu w PAKS, sieci oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej.

Drukarka pokazuje obraz stanu zdrowia pacjenta:

- Nasza pracownia zajmuje się radiologią naczyniowo-sercową. Dziennie przygotowuję dokumentację średnio dla dziesięciu pacjentów – mówi radiolog, która na co dzień korzysta z drukarki C831 Dicom.

Schemat działania wygląda tak, że pacjent ma badanie tomograficzne i jest skanowany. Następnie obrazki są przesyłane na komputer do radiologa.

– Obrabiam otrzymany scan, czyli opisuję uzyskany obraz i przygotowuję dokumentację medyczną dla chirurgów oraz kardiochirurgów. W kolejnym kroku przesyłam stworzony dokument do medycznej drukarki. W efekcie otrzymują wysokiej jakości czarno-białą lub kolorową dokumentację – opisuje radiolog.

Wydruki są bardzo ważne zwłaszcza dla chirurgów i kardiochirurgów, gdyż przed podjęciem decyzji w sprawie konkretnego pacjenta, mają precyzyjny obraz jego stanu zdrowia. OKI to firma od konfiguracji i zadań specjalnych.

Jak mówi dr Anna Stanek urządzenie ma jeszcze jedną zaletę.

– Wcześniej korzystałam z maszyny atramentowej, która zajmowała mi prawie połowę pokoju i była bardzo wolna. Drukarka Dicom jest nieduża, przez co poprawiły się także moje warunki pracy – opowiada.

Od technologicznej strony drukarka Dicom podłączona jest do systemu tomograficznego firmy Siemens model Definition 128. Konfiguracja drukarki z oprogramowaniem wymagała specjalistów do zadań specjalnych, czyli tęgich głów z firmy OKI.

– Stworzenie systemu do przesyłu danych medycznych, który idealnie wpisywałby się w potrzeby sieci PAKS wymagało wsłuchania się w potrzeby chirurgów i kardiochirurgów. Po konsultacjach, testach i w wyniku odpowiedniej konfiguracji udało się osiągnąć rozwiązanie, które pomaga w codziennej pracy lekarzy i w ratowaniu ludzkiego życia – mówi Piotr Lipko z OKI.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI