przestrzeń biurowa

Branża: usługi biznesowe Rozwiązanie: MC800 Lokalizacja: Warszawa

Kontrola wydruków kilkunastu firm zajmujących wspólną przestrzeń biurową była wyzwaniem dla firmy Poarma, która stworzyła projekt - The Office. Drukarki OKI z kontrolowanym dostępem oraz oprogramowaniem zbierającym dane użytkowników okazały się rozwiązaniem idealnym.

Informacje o kliencie

Poarma to warszawska firma consultingowa specjalizująca się w doradztwie biznesowym oraz w branży nieruchomości w zakresie kupna, wynajmu i sprzedaży. Firma realizuje inwestycje na Śląsku – jedną z nich jest Edison Park w Gliwicach.

Poarma jest również twórcą projektu – The Office – nowoczesnej i komfortowej przestrzeni dedykowanej przedsiębiorcom, którzy szukają miejsca dla swojego biznesu, dbają o wizerunek firmy oraz wysoki standard pracy.

Oczekiwania

Wraz z rozwojem firmy pojawiła się potrzeba zakupu nowego sprzętu drukującego dla biura. Maszyny miały być wyposażone w podstawowe funkcje biurowe oraz w czytniki kart przeznaczone dla użytkowników wspólnej przestrzeni biurowej – opowiada Arkadiusz Kuteraś Prezes Zarządu firmy Poarma S.A.

Głównymi wyznacznikami, jakimi zarządzający firmą kierowali się przy zakupie były parametry urządzeń oraz ich cena.

Rozwiązanie

Poarma zdecydowała się na zakup urządzeń wielofunkcyjnych OKI z serii MC800. Sprzęt poza standardowymi funkcjami kombajnów – drukuje w kolorze w formatach A3 i A4, wyposażony został również w czytnik kart.

Najważniejszym wymogiem, z punktu widzenia funkcjonowania przestrzeni biurowej dla kilkunastu firm, było sprawne i wygodne działanie czytników kart dostępowych do urządzeń – podkreśla Piotr Lipko z OKI.

Po wdrożeniu – każdy z użytkowników przy pomocy karty drukuje niezbędne dokumenty, a informacje dotyczące ilości i rodzajów wydruków zbierane są przez specjalne oprogramowanie. System gromadzi informacje na temat zużycia papieru i tonerów, co później na podstawie miesięcznych zestawień doliczane jest każdej firmie do kosztów wynajmu.

Tym samym użytkownicy wspólnej przestrzeni biurowej również otrzymują bardzo cenne informacje na temat wydruków w ich firmach. Ułatwia im to kontrolę nad wydatkami oraz pozwala na zarządzanie drukiem.  

Jesteśmy zadowoleni z obsługi klienta i przebiegu wdrożenia nowych rozwiązań, które przebiegło bardzo sprawnie – mówi Arkadiusz Kuteraś Prezes Zarządu firmy Poarma S.A. Urządzenia w pełni sprostały naszym wymaganiom. Są niezawodne i szybkie, jesteśmy zadowoleni z wyboru OKI – dodaje.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI