Proces drukowania wymaga co jakiś czas wymiany zużytych pojemników z tonerem czy atramentem, a także w przypadku drukarek laserowych i LEDowych, bębnów światłoczułych oraz rzadziej zespołu utrwalającego czy pasa transferu. Materiały eksploatacyjne nie są darmowe. Często w opinii większości użytkowników urządzeń biurowych kosztują zbyt dużo. Dlatego łatwo jest ulec pokusie zakupu tanich zamienników, przecież toner to tylko toner? To nieprawda!

Choć producenci tzw. zamienników, które są tańszymi odpowiednikami tuszy i tonerów produkowanych przez dostawców urządzeń, przekonują, że ich wyroby są równorzędne z oryginalnymi produktami, tak nie jest. Dlaczego? Powodów jest kilka. Najważniejsze jest to, że niezależne badania (raport światowej organizacji BLI, dostępny na stronie OKI) potwierdziły, że podrabiane i kompatybilne materiały eksploatacyjne mogą uszkodzić drukarkę. Co więcej, korzystanie z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych może unieważnić gwarancję producenta drukarki.

 

Potęga badań

Firmy produkujące urządzenia drukujące projektują eksploatację z myślą o tworzonych przez siebie rozwiązaniach technologicznych. Produkowane z myślą o spełnieniu wszelkich standardów, oryginalne materiały eksploatacyjne firmy OKI zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wydajność, trwałość i opłacalność w szerokiej i rozwijającej się gamie produktów. Wysoka wydajność wszystkich produktów OKI jest wynikiem szeroko zakrojonych badań i testów, co umożliwia zapewnienie odpowiedniej gwarancji, jeśli zalecane towary są użytkowane razem.

Tymczasem firmy sprzedające zamienniki muszą dostosować swoje wyroby do jak najszerszego grona odbiorców. Producenci eksploatacji kompatybilnej zwracają uwagę przede wszystkim na to, aby ten sam materiał mógł być stosowany w jak największej liczbie modeli różnych producentów. To wymaga kompromisów, obniża też koszty produkcji, ale zazwyczaj także jakość. Co w praktyce oznacza, że współpraca materiałów eksploatacyjnych z podzespołami drukarek nie jest dopracowana. I choć w przypadku często używanych urządzeń zazwyczaj nie stanowi to problemu, jednak gdy drukarka jest przez pewien czas nieużywana, zastosowane w niej zamienniki mogą powodować zaschnięcie i zablokowanie głowic drukujących lub innych elementów wewnętrznych.

Kolejną z wad zamienników względem oryginalnych tuszy i tonerów jest efektywność. Dane techniczne, poparte doświadczeniami użytkowników wskazują, że mimo podobnej pojemności, przy tym samym stopniu pokrycia, tonery oryginalne pozwalają wydrukować więcej stron niż materiały kompatybilne.

 

Wysoka jakość

Zamienniki innych producentów charakteryzują się dużo gorszą jakość druku (co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku wydruków kolorowych) i mogą spowodować uszkodzenie sprzętu. W przypadku korzystania z materiałów eksploatacyjnych innych producentów w urządzeniu OKI ich wydajność nie może być kontrolowana zgodnie z przeznaczeniem produktu, co może mieć wpływ na gwarancję, która w wielu przypadkach przestaje być uznawana, gdy wykorzystuje się nieoryginalne wkłady. Jest to skutek badań statystycznych, które wskazują, że drukarki, w których wykorzystuje się zamienne materiały eksploatacyjne, ulegają awariom częściej, niż te, w których stosowano wkłady markowe.

Stosowanie zamienników ma tylko jedną zaletę — niższe inicjalne koszty zakupu. Jednak biorąc pod uwagę gorszą wydajność, i ryzyko uszkodzenia sprzętu. finalny koszt potrafi być zdecydowanie wyższy niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Należy też pamiętać, że  toner tonerowi nierówny często wydruk z zamienników jest na tyle niesatysfakcjonujący, że zachodzi konieczność kupna kolejnych tonerów - co w rezultacie podwaja koszty. Wyższa cena oryginalnych materiałów wiąże się z ich jakością i wykorzystywanymi w produkcji technologiami, dlatego, aby uniknąć korzystania z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych, szukaj etykiety z hologramem na produktach firmy OKI i zawsze kupuj materiały eksploatacyjne producenta od autoryzowanych sprzedawców.

 

Dlaczego warto kupować oryginalne materiały eksploatacyjne?

- Tylko oryginalne materiały eksploatacyjne firmy OKI zostały zaprojektowane i stworzone do pracy wyłącznie z urządzeniami OKI. 

- Niezależne badania potwierdziły, że podrobione i niezgodne materiały eksploatacyjne mogą uszkodzić drukarkę i zdecydowanie obniżyć jakość wydruku. Korzystanie z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych może unieważnić gwarancję firmy OKI.

- Upewnij się, że problem fałszywych materiałów eksploatacyjnych nie dotyczy Twojej firmy. Kupuj tonery i części zamienne u autoryzowanych sprzedawców OKI, pytaj o oryginalne materiały eksploatacyjne i sprawdzaj opakowanie, aby upewnić się, że folia zabezpieczająca znajduje się na swoim miejscu.

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI