druk mobilny

Praca przez osiem godzin przy biurku, to już relikt minionej epoki. Dziś standardem jest posiadanie dostępu do pożądanych zasobów w dowolnym miejscu. Codziennością staje się też druk mobilny, czyli możliwość drukowania z każdego miejsca w dowolnym momencie. Umożliwiają to drukarki Oki zgodne z aplikacjami i rozwiązaniami mobilnymi.

W dobie renesansu statystyczny Europejczyk przemieszczał się dziennie 200 m, zaś wiek później – 400 m. Pod koniec minionej dekady dystans ten wynosił już średnio 26 km i wciąż rośnie. Stale rosnąca mobilność pracowników wymusza konieczność nie tylko swobodnego dostępu do zasobów  firmowych za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona. Rośnie też zapotrzebowanie na możliwość druku w dowolnym miejscu, w jakim znajduje się pracownik. Pod koniec ubiegłego wieku na rynku pojawiły się nawet przenośne drukarki, które można było podłączyć bezpośrednio do komputera, ale rozwiązanie takie się nie sprawdziło. Obecnie rozwój technologii pozwala na korzystanie z urządzeń drukujących bezprzewodowych lub podłączonych do Internetu bez konieczności bezpośredniego połączenia komputera i drukarki.

Aby skutecznie realizować druk mobilny potrzebny jest sprzęt drukujący zgodny z aplikacjami i rozwiązaniami mobilnymi oraz same aplikacje, które mogą być zastosowane w komputerze lub innym urządzeniu mobilnym. Drukarki Oki obsługują kilka systemów realizujących druk mobilny przede wszystkim ze smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych zarówno Android, iMac jak i Symbian. W przypadku produktów Apple takich jak iPhone, iPad lub iPod Touch druk mobilny może być realizowany z pomocą aplikacji AirPrint, zaś aplikacja Cortado Workplace może być stosowana zarówno do wspomnianych urządzeń jak też takich, które pracują na platformach Android i Symbian. Sprzęt obsługiwany przez systemy iMac i Android obsługuje aplikacja Google Cloud Print. Jak sama nazwa wskazuje, przedmiotem druku są przede wszystkim zasoby przechowywane w chmurze.

Warto zwrócić uwagę, że druk mobilny podlega stałej ewolucji i jego funkcjonalność jest coraz większa. Na przykład dzięki aplikacji Sendys Explorer można przechwytywać dokumenty z drukarki, aparatu wbudowanego w smartfon, z interfejsu sieci komputera czy z poczty elektronicznej. Dokumenty można nie tylko drukować, ale również edytować, w tym np. przekonwertować na różne formaty plików. Z poziomu aplikacji dokumenty mogą być wysyłane pocztą elektroniczną lub umieszczane w wybranych folderach sieciowych.

Słowem, dokument może być odebrany z poczty, zeskanowany, sfotografowany, edytowany i zapisany w żądanym formacie, wydrukowany i zapisany w odpowiednim miejscu. Czyli całkiem tak, jakby się pracowało przy biurku mając przed sobą komputer i drukarkę.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI