Jeśli laserowe urządzenie drukujące jest bardzo funkcjonalne, to zwykle oznacza, że jest ono przeznaczone dla dużych firm. Regułę tę łamie MC363 – sprzęt dla małej firmy, który oferuje możliwości znane z rozwiązań korporacyjnych.

W jednym z klasycznych filmów gatunku science-fiction jest następująca scena,: gdy bohater wchodzi do budki telefonicznej i okazuje się, że jest w środku przestronnego pomieszczenia wypełnionego sprzętem telefonicznym oraz audio-wideo. Ten kadr przychodzi mi do głowy, gdy zestawiam wielkość i funkcjonalność laserowej drukarki wielofunkcyjnego Oki MC363. To urządzenie z pozoru wygląda jak zwykła drukarka umożliwiająca skanowanie, faksowanie i kopiowanie dokumentów formatu A4. Podobnie jak wspomniana budka telefoniczna, która z zewnątrz wygląda tak, jakby zajmowała powierzchnię zaledwie metra kwadratowego. Okazuje się jednak, że Oki MC363 nie tylko drukuje dwustronnie dokumenty monochromatyczne i kolorowe, bo realizuje tę funkcję z dużą prędkością i wydajnością. Drukować można obrazy i zdjęcia w doskonałej jakości i na papierze o szerokim wachlarzu gramatury. Dzięki temu każda firma może zbudować swoją markę na dokumentach drukowanych w kolorze w profesjonalnej jakości i za rozsądną cenę. W praktyce oznacza to, oszczędności outsourceingowe. Nie trzeba angażować zewnętrznego dostawcy, bo Oki MC363 drukuje z prędkością do 30 stron na minutę w czerni i do 26 stron na minutę w kolorze przy maksymalnym obciążeniu sięgającym 45 tys. stron miesięcznie (zalecane obciążenie to 5 tys. stron miesięcznie). Dzięki temu urządzenie z powodzeniem będzie służyło zarówno w bieżących obowiązkach biurowych, jak i przy drukowaniu różnego typu materiałów marketingowych. Zapewniają to parametry urządzenia, które na arkuszach o gramaturze do 220 g/m2 drukuje w kolorze przy rozdzielczości 600 dpi. Druk jest realizowany na formatach od A4 do B6, różnych formatach listów oraz niestandardowych rozmiarach o szerokości od 64 do 214 mm i długości od 90 do aż 356 mm. Przy zastosowaniu języka PCL6 możliwe jest automatyczne wyrównywanie kolorów i poprawianie jakości zdjęć (z poziomu sterowników). Dużej ilości wydruków sprzyjają bardzo zasobne pojemniki – aż 880 arkuszy A4 o standardowej gramaturze 80 gr/m2.

Oki MC363 to konstrukcja przeznaczona współpracy nawet z dziesięcioma komputerami. Warto też wspomnieć o szerokich możliwościach komunikacyjnych urządzenia. Obok interfejsu Gigabit Ethernet, który zapewnia przesyłanie dużych plików w sieci, z urządzeniem można się też połączyć bezprzewodowo (przy użyciu opcjonalnego interfejsu sieci bezprzewodowej), zaś zgodność z usługą Google Cloud Print 2.0 oraz Air Print Apple umożliwia drukowanie również ze sprzętu mobilnego. Drukowanie i skanowanie można też realizować bezpośrednio z nośników USB.

Oki MC363 jest propozycją do zastosowań biurowych, która świetnie sprawdzi się też przy druku profesjonalnych materiałów. Jest alternatywą dla korzystania z usług zewnętrznych, zachowując przy tym łatwość instalacji i obsługi, którą ułatwia 3,5-calowy odchylany panel LCD oraz 12 klawiszy alfanumerycznych. Jest też tania w eksploatacji i energooszczędna dzięki zastosowaniu w niej mechanizmu drukującego LED. Oki jest jedynym producentem sprzętu drukującego, który stosuje mechanizm LED. Ci, którzy używają drukarek od dekad pamiętają pewnie pierwsze urządzenie LED Oki w cenie niespełna tysiąca złotych, podczas gdy za inne rozwiązania laserowe trzeba było zapłacić kilka tysięcy złotych. Obecnie Oki dostarcza sprzęt nie tylko w bardzo atrakcyjnych cenach, ale też oferujący profesjonalne wydruki, czego MC363 jest doskonałym przykładem.

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI