Użytkownik wymaga od drukarki by również skanowała, faksowała, drukowała w kolorze i dwustronnie, na różnych formatach i gramaturach. Współczesne rozwiązania oferują coraz więcej – sprzęt dba o bezpieczeństwo wydruku, jest cichy i ekologiczny. We wszystkich kwestiach, a zwłaszcza dwóch ostatnich – z racji stosowania technologii LED – Oki ma się czym chwalić. Przykład? MC 563.

W komunikacji miejskiej najważniejsze jest, by przejechać z punktu A do punktu B, najlepiej w jak najkrótszym czasie oczywiście. W przeszłości spełnienie samej tej pierwotnej funkcji wystarczyło, by pasażer był zadowolony. Współczesne tramwaje pod tym względem praktycznie niczym się nie różnią od swoich poprzedników sprzed kilkudziesięciu lat – wiozą pasażerów tą samą trasą, może trochę szybciej. Ale czy to znaczy, że nic się nie zmieniło? Bynajmniej. Dzisiejszy tramwaj jedzie cicho, jest w nim bezpieczniej, wygodniej i przyjemniej (w skali makro, bo zawsze może się przytrafić wyjątek), zimą jest w nim ciepło, latem chłodno. Przyjmie więcej pasażerów, znajdzie się miejsce na rower, wózek dziecięcy, a nawet inwalidzki, który wjedzie na specjalnej platformie.  Zamiast kawałka dykty z informacją o numerze linii, przystankach końcowych i kilku pośrednich mamy duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Można się zeń dowiedzieć nie tylko o trasie, ale w którym jej miejscu czy po.

Czyż nie podobnej ewolucji uległ na przestrzeni ostatnich dekad sprzęt drukujący? Kiedyś liczyło się to, by uzyskać pożądany wydruk, zwykle czarno biały. Dziś standardem już stał się wydruk kolorowy, ale to nie jest jedyna różnica. Współczesne urządzenia wielofunkcyjne przede wszystkim drukują szybciej i w dużo wyższej jakości niż kiedyś. Podobnie jak tramwaje, ale to nie jedyne analogie. Wymienione cechy współczesnego przykładu transportu publicznego zostały przywołane nie bez powodu. W kwestii jakości, za wzorzec należy uznać model MC 563, który tak w czerni, jak w kolorze drukuje w rozdzielczości 1200 na 1200 dpi z prędkością 30 str./min. Tak jak do tramwaju czy autobusu można wprowadzić rower czy wjechać wózkiem, tak podajniki pomogą w umieszczeniu różnych formatów i gramatur papieru. Na przykład przy użyciu MC 563 można drukować na nośnikach od A6 do bannerów o długości 1,3 m i na kartonach o grubości 220 g/m. kw. Przy opisie ewolucji sprzętu drukującego koniecznie należy zwrócić uwagę na przełom jaki dokonał się w kwestii zużycia energii elektrycznej czy głośności. Świetnym przykładem jest tu również MC 563. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania Oki jakim jest naświetlanie LED, urządzenie podczas pracy pobiera 670 W, czyli nawet kilkadziesiąt procent mniej, niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń drukujących. Z ekologicznego punktu widzenia, który jest coraz częściej brany pod uwagę, redukcja zużycia energii elektrycznej o połowę, to konieczny do odnotowania fakt.

Warto też zwrócić uwagę na poziom hałasu, co jest bezpośrednio związane z komfortem pracy. MC 563 jest przeznaczone dla małych grup roboczych, co w praktyce oznacza, że urządzenie znajduje się biurze, w którym są pracownicy. W takim przypadku urządzenie, które drukuje ciszej zapewnia większy komfort pracy. Poziom hałasu generowany przez MC 563 to 57 dB, zaś w trybie cichej pracy – 52 dB. To również wartość dużo mniejsza, niż w przypadku typowej drukarki laserowej.

Na przykładzie wielofunkcyjnego urządzenia drukującego jakim jest Oki MC 563 widać nie tylko różnicę między sprzętem drukującym w przeszłości i obecnie, ale też to, że wśród współczesnych rozwiązań są dobre i lepsze. Przypadek porównania sprzętu drukującego do transportu publicznego nasuwa jeszcze jedną refleksję. W obu przypadkach mamy do czynienia z lepszymi i gorszymi. Do tramwaju wsiądziemy jeśli będzie to pożądana linia, niezależnie od tego, czy będzie to pojazd lepszy lub gorszy. Zaś sprzęt drukujący wybieramy sami…


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI