Współczesne urządzenia drukujące stają się coraz poważniejszą alternatywą do zlecania druku na zewnątrz. Jednak by sprzęt biurowy rzeczywiście dobrze się spełniał w takiej roli, musi oferować druk kolorowy w formacie A3. Taki sprzęt kosztuje zwykle dużo. Ale bywają wyjątki, przykładem jest Oki MC 853.

Według starego przysłowia, aby napić się piwa nie trzeba kupować browaru. Z pewnością każdy amator tego złotego trunku, dowiadując się, jaka jest relacja między kosztem jego wytworzenia, a ceną detaliczną chciałby mieć browar. Jednak natychmiast by z tego pomysłu zrezygnował dowiedziawszy się o cenie inwestycji, kosztach utrzymania itp. Cóż bowiem z tego, że wyprodukowanie butelki kosztuje grosze, jeśli za browar trzeba zapłacić miliony? Ale co by było w przypadku, gdyby za browar nie trzeba było płacić milionów tylko tysiące, czy wręcz wydzierżawić go? Gdyby nie był zespołem budynków zajmujących tysiące metrów kwadratowych, ale niepozorną przybudówką, która wprawdzie nie produkuje tysięcy butelek dziennie, ale tyle, ile akurat potrzebna i bez dużego nakładu energii. Niejeden konsument bursztynowego napoju na pewno uśmiecha się na takie wyobrażenie. W przypadku browaru taki przypadek chyba nie istnieje, zresztą przysłowie jest symboliczne i nie trzeba nikomu tłumaczyć, co oznacza. Zostało ono przytoczone, by je sparafrazować i odnieść do rynku druku. Wtedy brzmiałoby ono: nie kupuje się drukarni, by wydrukować dokument. 

W pierwszej chwili sprawa wydaje się oczywista – wiadomo, że koszt wydruku strony w drukarni jest z pewnością kusząco niski, ale nikt w tym celu nie będzie rozważał zakupu maszyny poligraficznej i skazani jesteśmy na drogi druk biurowy. Co zaś w przypadku, gdyby okazało się że maszyna drukująca  zajmuje mniej, niż pół metra kwadratowego biura i kosztuje tyle, co zwykła drukarka? Ktoś powie, że drukarnia daje duże większe możliwości. To nie tylko zapełnienie kartek A4 - to setki i tysiące dokumentów na różnych formatach, od kopert po A3, monochromatycznie i w kolorze, to banery i foldery, to kompletne broszury i wiele innych czasem pożądanych kombinacji. W ofercie Oki są produkty, które dadzą sobie radę również z tymi bardziej wyszukanymi zleceniami, a jednocześnie zmieszczą się w budżecie małej firmy. Należą do nich urządzenia wielofunkcyjne z serii 800 czyli MC 853 i MC 875 w kilku konfiguracjach. MC 853 pozwala na drukowanie w formacie A3 z prędkością 13 stron na minutę zarówno w czerni jak i w kolorze (w przypadku MC 873 – 20 str.). Miesięczna liczba drukowanych stron wynosi 8 tys., zaś maksymalne obciążenie to aż 60 tys. arkuszy. Przy wykorzystaniu dodatkowych pojemników urządzenie pomieści 2 tys. arkuszy. Drukowanie dwustronne, zszywacz, gramatura papieru od 64 do 220 (przy dodatkowym pojemniku aż 256) g na metr kwadratowy obsługiwane formaty od A6 do A3, w tym banery o wymiarach 297 na 1321 mm, faksowanie i kopiowanie dokumentów – to tylko przykłady najczęściej pożądanych funkcjonalności sprzętu. Warto dodać, że MC 853 dzięki zastosowaniu technologii LED pobiera mało energii (średnio 850 W) i pracuje cicho (ok. 54 dB).

Zastosowanie urządzeń z serii MC 800, czyli MC 853 lub MC 875 dla najbardziej wymagających, to doskonały wybór dla wymagających grup roboczych do 30 i więcej osób. Ta alternatywa do rozwiązań opartych o korzystanie z zewnętrznych usług szeroko pojętego druku ma jeszcze jedną bardzo przydatną zaletę. MC 853 czy 873 przyjmują zlecenia wydruku za pośrednictwem komputera lub 7-calowego panelu dotykowego. Nie trzeba tworzyć zapytań ofertowych, czekać na odpowiedzi, wybierać najlepszej, a następnie zlecać druk i czekać na jego realizację. Wszystko dzieje się od ręki.

Nie musimy już kupować drukarni, aby uzyskać wydruki w cenie i jakości nas interesującej. A w zaoszczędzonym czasie możemy na przykład umówić się z kolegami. Na rozmowy o druku oczywiście.

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI