DICOM

Funkcjonalność sprzętu drukującego jest coraz większa. Zestawienie „Oki i medycyna” oznacza możliwość druku pozadiagnostycznego najrozmaitszych wyników badań na potrzeby pacjenta. A co najważniejsze, koszt jest taki sam, jak w przypadku drukowania standardowych materiałów biurowych.

Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, że aby być dziś liderem na rynku druku nie wystarczy dostarczać sprzęt, który drukuje coraz taniej i w coraz lepszej jakości. W przypadku rozwiązań laserowych trudno zresztą o rewolucyjne nowinki techniczne, dzięki którym można uzyskać znaczącą przewagę nad konkurencją. Laserowa technologia druku powstała w latach 70-tych i na przestrzeni ponad pięciu dekad wymyślono już chyba wszystko, by podstawowa funkcja sprzętu była realizowana szybciej, taniej i w lepszej jakości. Ale czy na pewno i czy rzeczywiście urządzenia nie mogą być coraz lepsze? Czy jest możliwe, by wydruki były np. tańsze? Dla jednych uzyskanie oszczędności rzędu kilku procent na stronie jest już niemożliwe, ale dla Oki uzyskanie oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent nie jest wcale problemem. Przykładem są rozwiązania dla branży medycznej.

W dzisiejszym świecie standardy obsługi klientów rosną i wygrywa ten, kto oferuje więcej. Kiedyś, by w biznesie osiągnąć sukces wystarczyło mieć pożądany towar, a w przypadku branży medycznej liczyła się kompetencja lekarzy. Obecnie znajomość fachu jest oczywiście ciągle podstawowym kryterium wyboru specjalisty medycznego, ale pacjent chętniej wybierze tego, który diagnozę poprze sugestywną, czyli obrazkową, dokumentacją. Dlaczego? Nie ma się co oszukiwać – im trafniejsza, bardziej szczegółowa diagnoza i im dokładniejszy jej fachowy opis na papierze, tym mniej zwykle jest czytelny, jasny dla szeregowego pacjenta. Dlatego każdy chętnie przyjmie do diagnozy załącznik obrazujący diagnozę. Kiedyś wydruki były rarytasem i nic dziwnego, często były nieczytelne, zaś z czasem ich jakość rosła, ale co z tego, gdy jednocześnie rosły koszty wydruku. Nic dziwnego, medycyna rządzi się swoimi prawami, również w zakresie sprzętu drukującego i ten na usługach lekarzy był po pierwsze bardzo drogi, a po drugie kosztowne też było połączenie sprzętu z infrastrukturą medyczną.

Dziś dzięki rozwiązaniom Oki sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nie trzeba już korzystać z druku na specjalistycznych, bardzo drogich urządzeniach. Przy użyciu urządzeń drukujących takich jak Oki ES6410 DMe, Oki ES8431 DMe czy Oki PRO9431 DMe dokumentację medyczną można drukować na standardowych formatach nośników w bardzo wysokiej jakości. Zakres zastosowań sprzętu jest praktycznie nieograniczony przede wszystkim dzięki wbudowanemu oprogramowaniu DICOM. Umożliwia to bezpośrednie drukowanie ze sprzętu medycznego bez użycia oprogramowania przetwarzającego czy zewnętrznych serwerów druku. Zakres stosowania sprzętu jest bardzo szeroki i obejmuje wyniki prześwietleń szpitalnych, klinicznych, dentystycznych, weterynaryjnych, czy skany badań takich jak MRI lub CT. A co najważniejsze, koszt wydruku wyżej wymienionych i innych typów dokumentacji medycznej jest praktycznie taki sam, co standardowych dokumentów biurowych.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI