Uzupełnianie diagnozy medycznej o elementy graficzne staje się modne. Ale przede wszystkim jest doskonałym uzupełnieniem historii choroby czy leczenia. Dzięki drukarkom Oki, takim jak ES6410, wydruki medyczne o charakterze pozadiagnostycznym są łatwe do uzyskania.

Nieco ponad miesiąc temu poruszaliśmy temat roli wydruków jako uzupełnienia diagnozy lekarskiej o elementy graficzne, czyli wydruki związane z historią choroby lub przeprowadzanymi badaniami. Zarówno na wstępie do felietonu, jak i w nim samym podkreślałem, że wszelkie materiały wykonywane z pomocą drukarek Oki mają charakter pozadiagnostyczny. Jednak w rozmowach z resellerami – partnerami Oki spotkałem się po tym felietonem z opinią, że wydruki takie nie są przydatne, bo – co podkreślają sami lekarze – nie można się na nich opierać czy na nie powoływać w trakcie leczenia lub przeprowadzania badań.

Oczywiście, że wydruki uzyskiwane z drukarek Oki takich jak np. ES6410 nie są przedmiotem dokumentacji medycznej dla lekarza, ale elementem wzbogacającym diagnozę dla pacjenta. Podkreślałem, że bardzo często opinia lekarza wyrażona słowami wypowiedzianymi, czy zdaniami zapisanymi są często niezrozumiałe dla szarego człowieka. W takich przypadkach naprzeciw wychodzą właśnie możliwości współczesnych drukarek z pomocą których można łatwiej zrozumieć diagnozę, dzięki wydrukowi można samemu zrozumieć czy wytłumaczyć bliskim przebieg i efekt badania. A to dopiero pierwsza bardzo użyteczna cecha takiego rozwiązania, która jest widocznai i przydatna od razu. Druga będzie doceniona w przyszłości - im odleglejszej, tym bardziej - to funkcja pamiątkowa. W przypadku USG ciąży czy innych prześwietleń o charakterze sentymentalnym, wydrukowana pamiątka będzie miała nieocenioną wartość nie tylko dla badanej osoby. Dla dziecka czy dorosłego osobnika, który w przyszłości może zobaczyć swoją podobiznę z czasów przed narodzeniem fakt, że wydruk nie ma zastosowania medycznego - nie będzie miał najmniejszego znaczenia. Dlatego trzeba pamiętać i podkreślać, że nie chodzi tu o wydruk zdjęcia, które lekarz powiesi na podświetlanym stole i na podstawie którego podejmie decyzję o przebiegu leczenia! Warto to wiedzieć by przekonać o zaletach takiego rozwiązania nawet nie użytkowników, nawet nie lekarzy, ale osoby decydujące w przychodni, klinice czy szpitalu o tym, czy zakup takiego sprzętu może być przydatny. A funkcjonalność?

Dzięki zastosowaniu drukarki ES6410 DMe można drukować w żywych kolorach HD na standardowych nośnikach w formacie nawet A4 wyniki badań np. medycyny nuklearnej  (scyntygrafia 2D i tomografia 3D SPECT) czy badań ultrasonograficznych. Poza tymi specjalistycznymi funkcjami, ES6410 to wszechstronna drukarka, która może służyć do drukowania dokumentów biurowych, takich jak listy do pacjentów, formularze czy raporty medyczne. Eliminuje potrzebę posiadania wielu drukarek i materiałów eksploatacyjnych. Ergo, może służyć jednocześnie jako sprzęt biurowy.

Gdyby względy związane z funkcjonalnością biurową były istotne, zaś instytucja medyczna miała potrzeby wykraczające poza standardy druku A4, można zaproponować drukarkę  A3 Oki ES8431 DMe, która również wykonuje wspomniane wyżej wydruki medyczne. A jeśli parametry takie jak 35 str./min A4 i 20 str./min. A3 w czerni lub kolorze to za mało, zaproponujmy Oki Pro 9431 DMe, która posiada zalety obu wspomnianych modeli, zaś drukuje szybciej – do 50 str./min A4 i 28 str./min A3 zarówno w kolorze jak i czerni, za zalecane obciążenie sięga 25 tys. str. miesięcznie.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI