detalista

Kilka ładnych dekad temu głoszono hasła typu: „Kobiety na traktory!”. Dziś, zgodnie z trendami obowiązującymi na rynku rozwiązań druku należałoby upowszechniać hasło: „Drukarki na etykiety!”.

Rynek sprzętu drukującego podlega naturalnemu rozwojowi, ale w ostatnich latach przechodzi w bardzo dużą metamorfozę pod względem rozszerzenia swojej funkcjonalności. Współczesne urządzenia drukujące przypominają smartfony, które o swoim pierwotnym przeznaczeniu przypominają, gdy nadchodzącym połączeniem telefonicznym przerywają grę, przeglądanie strony w internecie lub poczty. Podobnie w przypadku sprzętu drukującego dziś standardem staje się kolorowy druk formatu A3 lub produkcja banerów. Kolejny krok w ewolucji, to wydruk etykiet. Ta funkcja wprawdzie nie jest rewolucyjną nowinką, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że w tym roku druk etykiety na sprzęcie dostępnym dla każdego osiągnął poziom doskonałości. Każdy przedsiębiorca bez wyjątku może natychmiast lub niemal natychmiast dostać pożądane etykiety. Jest to możliwe z pomocą drukarki etykiet Oki Pro 1040 lub 1050 – sprzęt taki jest od niedawna dostępny na rynku. Nie trzeba oczywiście być właścicielem Oki Pro 1050, by korzystać z jej dobrodziejstw. Urządzenia takie z pewnością będą kupowali zarówno przedsiębiorcy dla których inwestycja kilkunastu tysięcy euro zwróci się szybko z uwagi na skalę wykorzystania sprzętu, jak i drukarnie cyfrowe. Dzięki temu usługa uzyskania pożądanej etykiety jest możliwa szybciej i taniej niż w przypadku angażowania typowej infrastruktury drukarskiej.

Tytułowa sentencja „drukarki na etykiety” odczytywana podobnie do hasła „kobiety na traktory” nie jest przypadkowa. W czasach najbardziej komunistycznych fraza ta oznaczała, że nie trzeba być wielkim przedsiębiorstwem czy obszarnikiem, by korzystać z tak zaawansowanego urządzenia do uprawy ziemi, jakim był traktor. Mało tego, nie trzeba było nawet być mężczyzną. Każdy mógł dosiąść „salowego rumaka” by zająć się uprawą ziemi, by – jak głosiło inne hasło tamtych czasów – „kraj rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej”.

Na szczęście czasy się zmieniły i tak jak przy uprawie ziemi rolnicy mają do dyspozycji coraz bardziej zaawansowane narzędzia, tak w sferze druku etykiety dostępny staje się powszechnie sprzęt, który pozwala przedsiębiorcy łatwiej wypłynąć na szerokie wody biznesu.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI