Gdy firma potrzebuje wydruków najwyższej jakości, na różnych mediach, w tym banerach, najczęściej oferowane są rozwiązania A3. Co jednak w przypadku, gdy użytkownikowi wystarczy A4? Odpowiedź jest prosta – Oki C712.

„Tróję Panie, wybierz trójkę” – apelował doradca króla na filmie „Shrek”, gdy władca zastanawiał się nad wyborem kandydatki na żonę, przyszłą królową. Dziś, na rynku rozwiązań druku w segmencie handlu detalicznego sprzedawcy mówią: A3,  proszę wybrać A3. Sugestie takie są jak najbardziej uzasadnione, bowiem najnowsze konstrukcje bardzo różnią się od swoich poprzedników – są coraz mniejsze, coraz bardziej funkcjonalne oraz – co bardzo ważne – coraz tańsze tak w zakupie, jak w eksploatacji. Warto zaznaczyć też, że na rynku sprzętu drukującego powszechna jest opinia według której, im większe urządzenie, tym lepsze parametry i większe możliwości. A jeśli do tego dodać, że rozwiązania A3 są coraz tańsze – jasne jest, czemu stają się one urządzeniami pierwszego wyboru. Zwłaszcza, jeśli klient potrzebuje szerokiej gamy i gramatury mediów, na których można drukować (w tym banerów), jakości liczonej nie tylko rozdzielczością, szybkości i wytrzymałości.

Z pewnością nie należą jednak do rzadkości przypadki, w których z uwagi na specyfikę firmy, pożądane jest urządzenie jedynie w formacie A4, które będzie drukowało dużo lub bardzo dużo w wysokiej rozdzielczości. W takim przypadku drukarka nie tylko musi drukować szybko, ale też istotnym parametrem jest obciążenie. Tu bardzo dobrym rozwiązaniem będzie Oki C712, która drukuje z prędkością 36 str./min w mono i 34 str./min w kolorze. Zalecane miesięczne obciążenie wynosi tu 6 tys. arkuszy, a maksymalne sięga nawet 100 tys. Oki C712, podobnie jak jej więksi bracia, drukuje na różnych nośnikach, o gramaturze do 250 g/m2, w tym banery o długości do 1200 mm. To wprawdzie mniej, niż w przypadku wspomnianej serii C8, ale w praktyce okazuje się, że w wielu przypadkach – mówiąc krótko – ważne jest, by wydrukować baner, zaś jego wielkość jest wtórna. 

Warto dodać, że C712 oferuje zarówno najniższy koszt wydruku strony, jak i charakteryzuje się najniższymi kosztami użytkowania liczonymi wskaźnikiem TCO. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dużego obciążenia, bo każdy oszczędzony na arkuszu grosz jest przecież mnożony przez tysiące wydruków miesięcznie. Gdy jeszcze wziąć pod uwagę, że C712 drukuje w rozdzielczości 1200 dpi, to może się okazać, że jest nieliczną taką propozycją w przetargach. Bowiem zwykle urządzenia, które drukują szybko, dużo i tanio, mają rozdzielczość 600 dpi, zatem gdy w warunkach zamówienia liczy się też najwyższa rozdzielczość, C712 będzie bezkonkurencyjna.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI