Etykiety dla roślin, do druku których można używać sprzętu Oki to nic nowego. Od tego roku jednak nastąpi duży wzrost popytu na rozwiązania druku dla rynku ogrodniczego. Z racji obowiązujących od niedawna przepisów unijnych, rośliny muszą mieć swoje… paszporty.

O tym, że Oki ofertuje rozwiązania daleko wykraczające poza typowo biurowe zastosowania pisać chyba nie trzeba. Producent, jako jeden z kluczowych graczy na rynku A4 oraz absolutny nr. 1 w zakresie rozwiązań A3 (z udziałem na poziomie niemal 70 proc. w Polsce) dba o to, by urządzenia nie tylko drukowały dokumenty, ale aspirowały do miana partnera w prowadzeniu biznesu. Opinia taka jest uzasadniona – niedawno Oki C844 dnW zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Złote Innowacje Retail” w kategorii „Rozwiązania wspierające handel” oraz tytuł „Innowacja handlu 2019” podczas ostatniej edycji targów RetailShow. Wspomniane instytucje są ekspertami, które potrafią docenić rozwiązania dla handlu detalicznego, ale możliwości rozwiązań Oki z serii C7 oraz C8 sięgają jeszcze dalej, niż drukowanie banerów i innych materiałów reklamowych czy informacyjnych w jakości konkurencyjnej dla profesjonalnych drukarni.

Drukarki Oki C712, C824, C833 i C844 doskonale nadają się również do druku różnego typu etykiet dla bardzo wyspecjalizowanej gałęzi handlu detalicznego, jakim jest ogrodnictwo.Obejmuje ono nie tylko centra i sklepy ogrodnicze, ale również szkółki, producentów rozsad, roślin ozdobnych itd. Wszystkie podmioty mają wspólny mianownik w relacji z klientami – bezwzględnie wymagają solidnych rozwiązań do drukowania, od zawieszanych banerów i listew półkowych aż po kolorowe naklejki na donice i wodoodporne etykiety informacyjne. Lista najczęściej spotykanych etykiet dla rynku ogrodniczego jest bardzo szeroka. Obejmuje etykiety pętlowe (paskowe) zakładane na gałęzie roślin, etykiety wtykane w ziemię, etykiety zawieszane na roślinach. Są też etykiety prezentacyjne, samoprzylepne i banery.

Od połowy zeszłego roku lista etykiet dla roślin została wzbogacona o jeszcze jeden rodzaj, jakim jest paszport. Obowiązek stosowania go dotyczy każdego podmiotu profesjonalnie zajmującego się sadzeniem, hodowlą, produkcją oraz wprowadzaniem na rynek roślin i produktów roślinnych w obrębie UE i poza nią. Przedmiotem „upaszportowienia” objęte są nie tylko drzewa, krzewy, rośliny w doniczkach i pojemnikach, ale również bulwy, kłącza, korzenie, sadzonki, szczepy, a nawet nasiona określonych gatunków.

Należy podkreślić, że o ile stosowanie etykiet na rośliny zależy najczęściej od wyboru firmy ogrodniczej, o tyle przygotowanie paszportu dla roślin jest koniecznością. Oznacza to, że sprzedawcy sprzętu drukującego Oki powinni uzupełnić bazę danych swoich klientów o firmy ogrodnicze, a przede wszystkim producentów – jak mówią fachowcy – materiału roślinnego. A sprzedawcy, którzy nie mają w swoim portfolio sprzętu Oki? Mogą zrobić to samo. Oczywiście zostając wprzódy partnerem Oki.


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI