Na drukarkach Oki jako nośnik może być stosowany papier syntetyczny Yupotaco, który trwale przylega bez kleju do praktycznie każdej powierzchni – podłogi, ściany, szkła. W przypadku sprzętu Oki wykorzystującego biały toner możliwości druku na tym nośniku zyskują dodatkowy wymiar w służbie reklamy i informacji.

Drukarki biurowe Oki mogą drukować na różnych, nietypowych nośnikach. Choć wiadomo to nie od wczoraj, to ciągle ten potencjał wydaje się być nie do końca wykorzystany. Użytkownicy sprzętu Oki z serii C8 i C7 mogą wychodzić poza ramy standardowego użycia drukarek, przede wszystkim wzbogacając listę narzędzi reklamowych i marketingowych. Na łamach naszego portalu pisaliśmy już, że przy użyciu niepozornie wyglądającej drukarki A3 z serii C8 można drukować ulotki czy banery, które skutecznie przyczynią się do wzrostu efektywności polityki informacyjnej czy reklamowej w placówkach handlowych takich jak choćby sklepy detaliczne czy specjalistyczne. Możliwości sprzętu drukującego okazują się być dużo większe, jeśli wykorzystać papier syntetyczny Yupotaco, który można trwale i bezpiecznie przyklejać na ścianach, podłogach, oknach, drzwiach.

Yupotaco to nietypowy nośnik, który trwale przywiera do wybranej powierzchni dzięki swojej strukturze mikro przyssawek. Taco, to po japońsku ośmiornica, i tak jak ona, papier syntetyczny Yupotaco łączy się z powierzchnią bez użycia kleju, dzięki czemu jest to rozwiązanie bezpieczne, bo nie wymaga stosowania dodatkowych środków chemicznych i nie generuje żadnych zapachów. Do tego jest bardzo proste w użyciu, włączając w to sam proces naklejania nie pozostawiający pęcherzyków powietrza. Jeśli chodzi o trwałość tego nośnika trzeba dodać, że jeśli z jakiegoś powodu nośnik będzie się odklejał (np. pod wpływem cząsteczek kurzu), wystarczy go zdjąć, przemyć wodą i przykleić ponownie. Nośnik ten jest odporny na wodę i uszkodzenia mechaniczne. W zależności od przeznaczenia, czyli powierzchni, występuje on w różnych gramaturach, od 160 do 254 g/m2. Yupocato jest dostępny w arkuszach o bardzo różnych wymiarach, w tym A4, na nawet w rolkach.

Mając do dyspozycji biurowe urządzenie drukujące Oki  z serii C8 lub C7 można na Yupotaco drukować nie tylko grafiki podłogowe, naścienne czy okienne. Lista możliwości wydaje się być tak długa, jak na to pozwala wyobraźnia użytkownika wspomagana jego potrzebami. Zadrukowany nośnik może się znaleźć np. na zabawkach czy taksówkach.

Oczywiście nośnik ten sam z siebie jest wdzięcznym materiałem do druku przy użyciu różnych technologii, w tym atramentowej czy offsetowej. Ale w przypadku rozwiązań Oki, które dysponują białym tonerem, druk na przeźroczystym nośniku zyskuje dużo więcej możliwości, niż w przypadku tradycyjnych sprzętów dysponujących trzeba podstawowymi barwami.

 

 

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI