W całej Europie stopniowo znoszone są ograniczenia, które wymusiły zamknięcie restauracji, kawiarni, pubów i barów – to pozytywny znak tego, że życie wraca do normy. Nie będzie to jednak norma, którą znaliśmy, zwłaszcza dla firm z branży hotelarstwa, restauracji i cateringu (HoReCa) oraz ich klientów i gości.

Dalsze środki na rzecz dystansu społecznego i inne wytyczne rządowe będą oznaczać, że sektor musi zachować szczególną czujność w zakresie bezpiecznej i odpowiedzialnej działalności. W niektórych planach ujawnionych przez media położono większy nacisk na posiłki na zewnątrz z przezroczystymi plastikowymi przegrodami między gośćmi, a także ograniczenia, takie jak ograniczenie liczby gości.

Niezależnie od środków przyjętych w poszczególnych krajach, firmy z branży HoReCa będą potrzebować elastyczności, aby szybko dostosować się do oficjalnych wytycznych w miarę ich zmian, często w krótkim czasie.

Dostosowanie do nowej normalności

W miarę otwierania restauracji i barów będą musiały one wdrożyć specjalne środki zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Mogą to być menu jednorazowego użytku lub wydrukowane na wodoodpornych materiałach, które można łatwo zdezynfekować. W obu przypadkach elastyczność w zakresie szybkiego i ekonomicznego drukowania menu we własnym zakresie pomoże utrzymać elastyczność i zgodność z przepisami.

Dystans społeczny z pewnością pozostanie kluczowym wymogiem – stoły będą rozmieszczone w większych odstępach, co powoduje zmniejszenie liczby klientów.  Zastosowanie oznakowania takiego jak naklejki podłogowe i wolnostojące banery pomaga informować klientów o tym, gdzie należy czekać na miejsce, aby zachować bezpieczną odległość, oraz o czasach oczekiwania.

Inwestując we wszechstronne urządzenie, które może drukować wszystko – od menu po oznakowanie, a nawet samoprzylepne naklejki podłogowe wyznaczające odpowiednią odległość – firmy mogą zaspokoić wszystkie swoje potrzeby w zakresie druku na żądanie, bez kosztów i czasów oczekiwania związanych z korzystaniem z usług zewnętrznych dostawców druku.

Wielokrotnie nagradzane drukarki kolorowe A3 serii C800 firmy OKI doskonale nadają się dla branży HoReCa, umożliwiając drukowanie wszystkich materiałów – od standardowych wydruków biurowych po menu, plakaty, banery i samoprzylepne naklejki na podłogi i okna – na miejscu i na żądanie. Drukarki te zostały zaprojektowane tak, aby zajmować jak najmniej miejsca, umożliwiając firmom drukowanie w profesjonalnej jakości na szerokiej gamie formatów i materiałów, w tym na wodoodpornych nośnikach, które można czyścić środkami dezynfekującymi, nie naruszając przy tym wydrukowanych informacji.

Podajemy pomocną dłoń

Firma OKI Europe rozumie, że tworzenie i wdrażanie istotnych oznakowań dystansu społecznego może stanowić wyzwanie, dlatego nawiązała współpracę z firmą Floralabels w celu oferowania firmom z sektora HoReCa bezpłatnych* nośników i grafik dotyczących dystansu społecznego. Pomoże to otworzyć drzwi dla chętnych gości, a jednocześnie chronić zdrowie pracowników i klientów, umożliwiając tworzenie samoprzylepnych naklejek podłogowych, które można szybko i łatwo wydrukować.

Bezpłatny pakiet nośników i grafik obejmuje trzy formaty: samoprzylepny krążek podłogowy (285 × 285 mm) i samoprzylepne prostokątne banery podłogowe w dwóch rozmiarach (215 × 900 mm i 297 × 1320 mm), a także przyciągające wzrok grafiki z różnymi opcjami przekazu, przypominające gościom o zachowaniu bezpiecznej odległości od siebie nawzajem.

Długi okres obostrzeń był bez wątpienia trudny dla branży HoReCa. Wykorzystanie zalet oznakowania drukowanego we własnym zakresie i na żądanie jest jednym ze sposobów na wykorzystanie okazji do szybkiego powrotu do działalności przy jednoczesnym zapewnieniu informacji, bezpieczeństwa i zadowolenia klientów.

 

* Obowiązuje regulamin

 

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI