Po długich okresach blokady placówki edukacyjne na całym świecie rozważają kroki, które należy podjąć, aby umożliwić im ponowne otwarcie drzwi dla uczniów. Ta wiadomość może nie być przyjemna dla uczniów, zwłaszcza tych młodszych, będzie to ulgą dla rodziców, którzy chętnie znów wyślą swoje dzieci do szkół.

Nauczycieli i wykładowców czeka ciężka praca – będą musieli upewnić się, że ich uczniowie będą postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19. Rodzice podwożący dzieci do szkół i odbierający je będą musieli otrzymać konkretne zalecenia, aby postępować zgodnie z procedurami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu wirusa.

Komunikacja wizualna będzie niezbędna, aby pomóc personelowi szkół w bezpiecznym i odpowiedzialnym zarządzaniu sytuacją na co dzień. Jasne informowanie o wytycznych i środkach w szkołach i wokół nich pomoże w szerzeniu wiedzy i złagodzi obciążenie personelu szkół, któremu powierzono zadanie nadzorowania sytuacji.

Powrót do szkoły z wielką różnicą

Pandemia była szczególnie uciążliwa dla uczniów, a konieczność dostosowania się do nowej normalności po powrocie do szkoły lub na uczelnię może okazać się dla wielu z nich trudna. Potencjalne środki mogą obejmować mniejsze klasy i krótsze godziny pracy, aby ułatwić zachowanie dystansu społecznego, zakaz dzielenia się papeterią i sprzętem, przydzielane biurka do spędzania przerw z zachowaniem odpowiedniej odległości, przypominanie o regularnym korzystaniu ze środków dezynfekujących do rąk i ich regularnym myciu oraz wymóg noszenia maseczek.

W związku z wdrażaniem wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w salach wykładowych, klasach, stołówkach, pomieszczeniach wspólnych, na korytarzach i terenach wokół placówek edukacyjnych będą one potrzebowały dostępu do komunikacji wizualnej, które sprostają użytkowaniu w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Oznaczenia kierunkowe i naklejki podłogowe będą miały kluczowe znaczenie dla kontrolowania przepływu uczniów przez budynki. Naklejki na podłogi i okna pomogą również w zachowaniu dystansu społecznego w salach lekcyjnych, zaznaczając miejsca, w których można bezpiecznie siedzieć. Zwiększy się również zapotrzebowanie na arkusze i dokumenty dla każdego ucznia w związku z unikaniem dzielenia się papierem, co mogłoby ułatwić rozprzestrzenianie się zarazków.

Drukarki do zastosowań w edukacji

Drukowanie komunikacji wizualnej we własnym zakresie pozwoli szkołom, uniwersytetom i innym placówkom edukacyjnym na zmniejszenie wydatków na dostawców usług druku i szybkie reagowanie na zmiany wytycznych. Jednak utworzenie odpowiednich oznaczeń będzie wymagało kolorowych, przyciągających uwagę nośników.

Wielokrotnie nagradzana seria C800 firmy OKI to idealne rozwiązanie dla szkół i uczelni, w których wymagana jest drukarka do codziennego drukowania obsługująca gamę nośników do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, w tym banery o długości do 1,3 m, a nawet wodoodporne i odporne na promieniowanie UV naklejki podłogowe. Niewielkie drukarki serii C800 zapewniają profesjonalną jakość druku w żywych kolorach na potrzeby przyciągającego uwagę oznakowania.

Bezpłatne nośniki i grafiki dotyczące dystansu społecznego, które chronią uczniów i personel

Firma OKI idzie o krok dalej w kwestii wspierania sektora edukacyjnego podczas pandemii, oferując bezpłatne* nośniki i grafiki dotyczące dystansu społecznego. Prowadzona we współpracy z firmą Floralabels inicjatywa umożliwia żłobkom, szkołom i uczelniom szybkie i łatwe tworzenie własnych samoprzylepnych naklejek podłogowych. Pozwoli to placówkom edukacyjnym przygotować się do powrotu uczniów po wakacjach.

Bezpłatne wzory pomogą chronić zdrowie uczniów i pracowników, przypominając im, by zachowywali między sobą dystans dwóch metrów. Naklejki podłogowe są dostępne w trzech formatach: w formie kolistej samoprzylepnej naklejki podłogowej (285 × 285 mm) oraz prostokątnych banerów podłogowych w dwóch rozmiarach (215 × 900 mm i 297 × 1320 mm).

Minimalizacja zakłóceń w kształceniu ma kluczowe znaczenie. Szkoły i uniwersytety, które mogą szybko i łatwo drukować materiały oznaczenia we własnym zakresie i na żądanie, pomogą uczniom w powrocie na ścieżkę sukcesu akademickiego.

*Obowiązuje regulamin

 


Kontakt dla mediów

Rekomendacje Klientów

zobacz dlaczego inni pracują z OKI