Strona główna » Spersonalizowane gadżety firmowe – zobacz, jak zaskoczyć klientów

Spersonalizowane gadżety firmowe – zobacz, jak zaskoczyć klientów

Baza zaufanych i zadowolonych klientów, to podstawowy element każdego, dobrze działającego biznesu. O klienta trzeba dbać i wie to każdy, kto prowadzi swój biznes. Sposobów jest wiele, jeden zadowolony klient przyprowadzi do ciebie kilku swoich znajomych co sprawi, że twoja baza będzie większa i będzie ci przynosiła większe zyski. Jednym ze sposobów na wzbudzenie pozytywnych uczuć u ludzi są spersonalizowane gadżety firmowe, które będą dla klienta miłym zaskoczeniem.

Dlaczego warto zainwestować w spersonalizowane gadżety firmowe?

Ludzie są dosyć prości i jest dużo aspektów, które są wspólne. Każdy lubi coś dostawać, tak naprawdę nieważne czy to coś drogiego i wielkiego, czy coś skromnego. Prezenty są miłe, a obdarowany czuje się dzięki nim doceniony i zauważony. Twoi klienci na pewno docenią spersonalizowane gadżety. Jeśli dostaną taki gadżet, poczują, że zostali właśnie wyróżnieni. Będą wiedzieć, że usługodawca ich widzi i docenia to, że korzystają z usług jego biznesu. Taki gadżet jak długopis może się przydać, a dodatkowo jeśli jest spersonalizowany, będzie przypominał klientowi, że firma o nim pamięta i zaprasza ponownie, do skorzystania z jej usług.

Zaopatrzenie się w tego typu gadżety nie jest drogie, a wiele firm oferuje swoją pomoc w ich spersonalizowaniu więc znalezienie odpowiedniej oferty nie powinno sprawić ci większych trudności. Najlepiej obdarowywać klientów czymś, co nie tylko dzięki spersonalizowaniu będzie im przypominało o twojej firmie, ale także będzie im potrzebne chociaż od czasu do czasu. Nikt przecież nie lubi dostawać prezentów, które leżą latami gdzieś na dnie szuflady i tylko zbierają niepotrzebny kurz i zajmują miejsce. Coś co przydaje się każdemu to na pewno długopis, kubek, notatnik, torba na zakupy wielokrotnego użytku. Takie spersonalizowane gadżety to nie tylko gratka, dla twoich klientów. Przecież taki nadruk na torbie z każdym wyjściem twojego klienta, zobaczy wiele osób. Być może część z nich zainteresuje nazwa twojej firmy, albo napis który widnieje na gadżecie. Jeśli jakiś szczegół zwróci uwagę kogoś, ten ktoś wyszuka nazwę twojej firmy w internecie i być może okaże się, że szukał czegoś co masz w swojej ofercie i skorzysta z twoich usług.

Dzięki takim gadżetom możesz więc wiele zyskać, przeznaczając na to niewielki fundusz. To jaki gadżet wybierzesz i w jaki sposób zdecydujesz się go spersonalizować, zależy od tego jaki biznes prowadzisz, czym zajmuje się twoja firma i czym wyróżnia się na rynku. Personalizacja może być naprawdę różna, może być zabawna, przykuwająca uwagę, albo może być w niej umieszczone motto, hasło twojej firmy. Pomysłów na personalizację gadżetów firmowych jest wiele, ograniczać cię może tylko twoja wyobraźnia. Rodzaj gadżetu też będzie zależał od charakteru twojej firmy. Jeśli masz na przykład sieć klubów fitness, twój klient będzie zadowolony ze spersonalizowanej torby treningowej, jeśli zajmujesz się sprzedażą naturalnych kosmetyków, twoi klienci docenią spersonalizowaną torbę wielokrotnego użytku.

Przeanalizuj więc ich potrzeby i zastanów się, jaki gadżet docenią najbardziej, co przyda im się najczęściej. Przecież bez sensu jest podarować komuś mini otwieracz do piwa, jeśli twój biznes kręci się wokół artykułów dla dzieci. Nie chodzi tutaj o to, że każdy rodzic musi być wiecznym abstynentem, ale o to, że gadżet powinien kojarzyć się z twoją firmą i jej profilem. Dzięki temu klient jeszcze bardziej doceni twój gest, a także zauważy, że starasz się widzieć jego potrzeby i odpowiednio na nie reagować.
Zadowolony i obdarowany spersonalizowanym gadżetem klient, opowie o twojej firmie rodzinie, znajomym, współpracownikom, a to jest jedna z najlepszej formy reklamy. Przekonać powinien cię dodatkowo fakt, że nie dość, iż reklama jest świetna to jeszcze jej koszt jest dużo niższy, niż na przykład reklama na wielkim bilbordzie, której i tak nie przeczyta zbyt wiele osób, ponieważ ludzie są już zmęczeni i mocno przytłoczeni obecnością dużej ilości reklam, które są wszędzie.

Podsumowanie

Reklama firmy i zadowolenie jej klientów to niezbędne elementy, bez których twoja firma nie będzie długo istnieć. Jako, że ludzie uwielbiają dostawać prezenty, spersonalizowane gadżety firmowe są świetnym rozwiązaniem. Jeśli będą przydatne klientowi, a do tego ładne i ciekawe, będzie on zadowolony, co poskutkuje tym, że poleci usługi twojej firmy ludziom, ze swojego otoczenia. Taka forma reklamy jest jedną z najskuteczniejszych i najtańszych jej form. Dopasuj rodzaj gadżetu i personalizacji do profilu twojej działalności i do potencjalnych potrzeb twojego klienta. Dzięki temu gadżet będzie dla niego przydatny, a klient poczuje się zauważony i doceniony. Klient poczuje się także odpowiednio zrozumiany, a przecież korzystając z usług firmy, każdy chce mieć pewność, że jej pracownicy rozumieją oczekiwania i potrzeby swoich klientów. Klient poczuje się częścią firmy i częściej będzie chciał korzystać z jej usług. Taki klient to skarb i warto się o niego odpowiednio postarać.