Przejdź do treści
Strona główna » Jak zredukować koszty wydruków?

Jak zredukować koszty wydruków?

Gdy planujemy wydruk, większej ilości dokumentów lub innych ważnych, bądź mniej ważnych papierów, to niestety musimy się liczyć z kosztami, jednak istnieją sposoby jak zredukować te koszty, jakie to sposoby? Ile jest tych sposobów?

Zacznijmy może od rzeczy pierwszej czyli od tego, że gdy chcemy coś wydrukować w większej ilości powinniśmy mieć tzw

Podgląd

Przed każdym wydrukiem arkusza możemy uniknąć niespodziewanych oraz niepotrzebnych błędów jakimi są wydruki niepotrzebnej ilości papieru. Po zaznaczeniu jednego lub kilku arkuszy, a następnie kliknięciu pozycji drukowanie -> wydruk zostanie wyświetlony PODGLĄD danych wyświetlonych na WYDRUKU

Dobrym pomysłem na zredukowanie kosztów, będzie drukowanie arkuszy w kolorze czarnym, to na pewno bardzo ułatwi sprawę oraz sprawi, że zaoszczędzimy na na przykład kosztach związanymi z kolorowym tuszem do drukarki. Dobrze również posiadać wszystkie dokumenty w jednym kolorze czcionki, a nie mieć je w różnych kolorystykach.

Następnym elementem będzie to, aby drukować obustronnie kartki, ponieważ zaoszczędzimy w ten sposób papier, ponieważ gdy wszystko będzie oddzielnie drukowane, nie będzie to oszczędne ponieważ wtedy marnujemy niepotrzebnie papier, ponieważ właśnie możemy więcej treści wydrukować na jednej kartce, tylko, że na odwrocie. Warto też drukować obustronnie ponieważ wtedy jest po prostu mniej tych papierów i łatwiej coś znaleźć, gdy zgromadzi nam się większa ich ilość.

Można również wykorzystać pewien dobry sposób jakim jest, drukowanie wiele stron na arkuszu, mianowicie w trybie Pages Per Sheet (Stron na arkusz) umożliwia wydrukowanie dwóch stron lub czterech stron dokumentu na jednym arkuszu papieru. UWAGA: Funkcja ta nie jest dostępna w połączeniu z funkcją drukowań bez obramowania.

Ostatnim sposobem zmniejszenia kosztów wydruku, może być zmniejszenie marginesów do minimum, ponieważ to one zabierają dużo miejsca na kartce i właśnie przez to musimy użyć nowej kartki aby wydrukować następne dokumenty, a wystarczyło by po prostu zmniejszyć owe marginesy i praca byłaby o wiele przyjemniejsza a także zmieściła by się większa ilość materiału na kartce.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że istnieją jeszcze inne sposoby zredukowania kosztów wydruku. Sposoby które dziś przedstawiliśmy są na pewno skuteczne, jednak nie są to wszystkie, istnieją jeszcze inne, warto o tym również poczytać, ponieważ nie warto przepłacać, jeśli można zaoszczędzić, zwłaszcza kiedy pieniądze teraz są tak potrzebne, ponieważ wszyscy mierzymy się z pandemią koronawirusa i pieniądze są po prostu jak skarb, trzeba mieć ich dużo i nie można sobie pozwolić na ich bezmyślne wydawanie.