Strona główna » Druk mobilny – jak wdrożyć w firmie?

Druk mobilny – jak wdrożyć w firmie?

Możliwość drukowania rzeczy z dowolnego miejsca na świecie to duża wygoda, która sprzyja także lepszej organizacji pracy. Jeśli chcesz zarządzać firmą sprawnie, ale wiele czasu spędzasz poza filią, druk mobilny z pewnością pomoże Ci osiągnąć lepsze rezultaty i zwiększy bezpieczeństwo przechowywania danych. Dowiedz się, jak wdrożyć nowoczesne rozwiązania w swoim przedsiębiorstwie.

Czym jest druk mobilny?

Druk mobilny jest niczym innym, jak drukowaniem bezprzewodowym, wykorzystujące połączenie WiFi, Bluetooth lub NFC. Proces drukowania odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon lub tablet. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest druk w chmurze, wykorzystujący dane zapisane w google drive lub analogicznych platformach. Nie ulega wątpliwości, że druk mobilny poprawia jakość pracy w firmie i czyni ją znacznie sprawniejszą.

Jakie rozwiązania wykorzystuje druk mobilny?

Jeśli w firmie znajduje się sprzęt marki Apple, można z powodzeniem użyć systemu Air Print. Aplikacja Cortado Workplace to natomiast platforma dedykowana dla smartfonów z systemem Android. Microsoft ePrint app jest kompatybilna zarówno z Androidem, jak i systemem IOS. Aby drukować sprawnie pliki z chmury, należy podłączyć drukarkę do urządzenia mobilnego i skorzystać z Google Cloud Print. Wiele drukarek posiada autorskie systemy tak jak na przykład firma HP z usługą e-Print. Optymalizacja systemu pod konkretny model drukarki daje wiele zalet i sprzyja bezawaryjnej pracy. Z całą pewnością na rynku znajdziesz jeszcze wiele narzędzi do mobilnego druku.

Kiedy przydaje się drukowanie na odległość?

Wiele osób wyjeżdża w delegacje, podróżuje lub pracuje w terenie. To właśnie dla nich przeznaczone jest drukowanie za pomocą urządzeń mobilnych. Druk mobilny jest przydatny także w biurze, gdzie więcej opcji tworzenia dokumentów pomaga lepiej zorganizować pracę. Niekiedy jeden pracownik ma dostęp do ważnych dokumentów, którymi chciałby się podzielić. Drukarka pozwala mu pracować komfortowo, zwłaszcza w sytuacji, kiedy trzeba przelać na papier plik na ostatnią chwilę.

Czy to jest wygodne?

Jeśli chodzi o druk mobilny, aplikacje na smartfony i tablety nie odstają on od oferty komputerów. Można za ich pomocą sprawnie przeprowadzić druk, bez konieczności instalacji sterowników. Opcje druku są standardowe, można wydrukować arkusz dwustronnie, w kolorze lub w wersji czarno-białej. W skrócie dzięki systemowi można wykorzystać cały potencjał urządzenia drukującego. Zadania można przesyłać za pomocą poczty mailowej i strony internetowej. Wygodę zapewnia zintegrowane środowisko. Za pomocą mapowania, każde urządzenie mobilne ma przypisane odpowiednią drukarkę. Zdalne działanie to przyszłość!

Jak wprowadzić w życie ten system?

Jak się okazuje, druk mobilny nie jest skomplikowany ani podczas instalacji, ani podczas obsługi. Aby wszystko działało sprawnie, należy wyposażyć biuro w drukarki i smartfony, a następnie zainstalować aplikacje i je skonfigurować. Pliki można w łatwy sposób udostępniać wybranym osobom, co tylko ułatwia pracę w grupie.

Ochrona danych, czyli zachowanie bezpieczeństwa

Dzięki wykorzystaniu druku mobilnego wszelkie dokumenty firmowe są pod opieką. Dzieje się tak dlatego, że dysponują nimi osoby kompetentny, bez angażowania w bieżące sprawy osób trzecich. Bezpieczeństwo w tym zakresie jest niezwykle ważne. Wypłynięcie istotnych dla firmy informacji może grozić negatywnymi dla biznesu następstwami prawnymi i wizerunkowymi.

Zakończenie

Bardzo ważnym elementem nowoczesnej pracy jest druk mobilny. Pozwala on na zdalne drukowanie dokumentów z każdego miejsca na świecie. Aby skorzystać z dobrodziejstw technologii, wystarczy tylko zainstalować aplikację mobilną i skonfigurować urządzenia w firmie. Producenci oferują rozwiązania kompatybilne z systemami IOS i Android, które można połączyć z nowoczesnymi urządzeniami do druku. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale bezpieczne przez ochronę danych.