Przejdź do treści
Strona główna » Drukowanie etykiet w domowych warunkach

Drukowanie etykiet w domowych warunkach

Rynek e-commerce stale się powiększa. Coraz więcej ludzi także przenosi lokalne biznesy do strefy wirtualnej. Wykonywanie pracy z domu to już nie tylko nowoczesny pomysł na własną działalność gospodarczą, ale i często wymuszona sytuacją potrzeba. Wystarczy odrobina samozaparcia, pomysł, sprawne łącze Internetowo i… powiększające się grono zadowolonych klientów. Niestety nawet najbardziej przedsiębiorczy ludzie napotykają często problemy… Jednym z nich są etykiety dla klienta.

Samodzielne tworzenie etykiety w domowych warunkach

Wbrew niektórym przekonaniom, alby tworzyć etykiety w domu, nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy wybrać drukarkę z oferty dowolnego sklepu ze sprzętem multimedialnym. Oferta jest nie tylko bogata, ale “od wyboru do koloru”! Zatem każdy zainteresowany, znajdzie tu coś dla siebie!
Dobrą informacją dla każdego przedsiębiorcy jest również możliwość zaoszczędzenia na wybranym urządzeniu. W przypadku drukarek możemy bowiem nawet zakupić ją z drugiej ręki. A sprawdzi się zarówno atramentowa, jak i laserowa.

Warto także poszukać profesjonalne platformy sprzedaży, które całą pracę wykonują za sprzedawcę. Po każdym zakupie bowiem, automatycznie generują etykiety w formacie PDF. Wystarczy, że dany plik zapiszemy i wydrukujemy. A następnie umieścimy trwale na opakowaniu do wysyłki dla klienta.

Jakość przede wszystkim!

Etykieta jest nie tylko pewną formą poświadczenia zakupu. Wykonana w sposób estetyczny i trwały, wzbudza również zaufanie do sprzedającego. Warto zatem poświęcić parę chwil i stworzyć ją na 100% swoich możliwości.

Najtańszą opcją jest wydruk na zwykłym papierze. Aby skutecznie ochronić ją przed czynnikami zewnętrznymi, najczęściej umieszcza się etykietę w koszulce A4 i przykleja trwale do zapakowanej przesyłki.

Znacznie trwalsze i odporne na uszkodzenia mechaniczne są etykiety wykonane na papierze samoprzylepnym. Średnio ceny za 100 sztuk oscylują około 20 złotych. Wystarczy, że specjalistyczny papier przeniesiemy do kasety drukarki, a po zakończeniu pracy odkleimy nalepkę i umieścimy na kartonie.

Wybór możliwości jest zatem niezwykle szeroki. Wszystko zależy od przeznaczenia. Przy malutkiej produkcji, sprawdzi się wydruk komputerowy na tradycyjnym papierze. Natomiast, gdy ilość zamówień stale się powiększa, a przy tym liczymy na zwiększające się stale dochody, lepiej od razu zakupić samoprzylepne arkusze. Opcja “naklejek” jest bowiem szybsza i łatwiejsza w umieszczaniu na kartonach.