Strona główna » Biały toner i przeźroczysty toner w drukarkach

Biały toner i przeźroczysty toner w drukarkach

Obecnie drukarki kolorowe w działach marketingu stanowią standardowe wyposażenie. Inaczej sprawa przedstawia się z białym tonerem. W tym artykule poznasz biały i przeźroczysty toner, Jeszcze do niedawna taki druk był bardzo kosztowny i przeznaczony dla nielicznych, obecnie coraz więcej firm może sobie pozwolić na takie rozwiązanie.

Technologia białego tonera

Dzięki białemu tonerowi można wykonywać wydruki na czarnych i kolorowych foliach, kartonach czy foliach samoprzylepnych. Technologia białego druku pozwoliła obniżyć nakłady i koszty drukowania np. pojedynczego egzemplarza. Biały toner można zainstalować zarówno w „zwykłej” drukarce laserowej, jak i monochromatycznej czy CMYK. W miejscu czarnego tonera montuje się kartridż z białym. Nie jest potrzebna dodatkowa konfiguracja. Drukarka fizycznie nie rozpoznaje go jako biały, tylko toner Black, niemniej jednak drukuje tak, jak oczekujemy, czyli na biało. Aby przygotować plik do drukowania w białym kolorze należy przygotować go w programie w kolorze czarnym. Biały toner współpracuje zarówno z oryginalnymi tonerami jak i alternatywnymi.

Toner przeźroczysty

Przeźroczysty toner umożliwia druk katalogów, podręczników, czy dokumentów marketingowych z dodatkowym połyskiem. Przeźroczystego tonera używa się również podczas drukowania ważnych dokumentów, jeśli chcemy je uchronić przed sfałszowaniem. Taka kartka pod lampą UV daje odblask. Jest to rozwiązanie stosowane podczas drukowania banknotów.

Rewolucyjny produkt OKI

Firma Oki wprowadziła na rynek drukarkę, która pozwala na łatwe drukowanie kolorem białym lub bezbarwnym. Drukarka ES9541 pozwala na uzyskiwanie wydruków specjalistycznych w sposób tani, a jednocześnie w wysokiej jakości i to nawet przy niskich nakładach. Jest to istotny szczegół zwłaszcza w branżach kreatywnych, gdzie projektanci drukują pojedyncze sztuki, a klient wybiera, którą z nich wydrukować w masowym nakładzie. Dzięki tańszemu urządzeniu teraz opcja druku białego lub przeźroczystego będzie dostępna dla mniejszych przedsiębiorstw.

Specyfikacja drukarki ES9541 A3 CMYK plus kolor biały lub przeźroczysty toner

  • Prędkość A4 kolor/mono: 50 str./min
  • Prędkość A4 kolor dodatkowy: 45 str./min(biały), 18 str./min ( przeźroczysty)
  • Pojemność podajników: 530 arkuszy w standardowym podajniku ( do 2950 arkuszy) i 300 arkuszy w podajniku wielofunkcyjnym. Urządzenie wraz z podajnikiem wielofunkcyjnym daje możliwość zastosowania aż 6 różnych podajników papieru.
  • Rozdzielczość druku: ProQ.1200 dpi
  • Maksymalny rozmiar papieru: SRA 3
  • Rodzaj nośników: folia, papier wodoodporny, błyszczący, transferowy
  • Materiały eksploatacyjne: tonery na 38 000 stron

( Według informacji podanych przez firmę Oki Europe)