Strona główna » Czy Termotransfer to dobry wybór przy projekcie własnej koszulki?

Czy Termotransfer to dobry wybór przy projekcie własnej koszulki?

Młodzi, ambitni ludzie marzą o założeniu własnej działalności, jedni chcą prowadzić firmę budowalną, inni chcą mieć siłownie lub spa, ale są też ludzie którzy myślą o tym by projektować własne koszulki, może chcą wejść na większą skalę, albo po prostu na rynek lokalny, jednak tak czy inaczej, aby stworzyć jakieś koszulki po pierwsze musimy posiadać do tego sam materiał – koszulki, a po drugie koszulki typu basic są OK, ale warto też przyozdobić koszulki o jakieś nadruki i tutaj można wykorzystać technikę termotransferu, jednak czy warto?

Zacznijmy od tego na czym ta technika polega i jak się ją wykonuje

Termotransfer lub inaczej termodruk to popularna metoda znakowania w branży reklamowej, sposobem tym. możemy wykonać znakowanie dla małych nakładów produktów, który pochłonie niewielkie koszty.
Technika nadruku polega na termicznym wgrzaniu w materiał przygotowanych przez nas wcześniej rysunek. Naniesiony na koszulkę zostaje przy pomocy specjalnej maszyny. Ten sposób na produkcję koszulek jest dosyć prosty. Tego typu nadruki możemy stosować na różnych podłożach. Obraz, który chcemy przenieść, kopiujemy lub drukujemy na specjalnym papierze transferowym. Następnym etapem produkcji naszej koszulki będzie użycie urządzenia, który wytwarza temperaturę 150*C.

Niestety tak jak wszystko na świecie posiada zalety i wady, a jedną z wad tego sposobu nadruku, jest niestety to, że nasz nadruk jest dosyć nie trwały, oraz łatwo ulega zniszczeniu, przykładowo podczas prania, lub na skutek czynników atmosferycznych, ponieważ t-shirt nie jest odporny na światło słoneczne.

Warto przemyśleć osobiście czy chcemy nasze koszulki ozdabiać tą techniką, co prawda koszty nie są wysokie, jednak jakość całej koszulki może się pogorszyć, po niedługim okresie użytkowania koszulki. Zawsze istnieje sposób, który wygląda tak, że można zrobić na “próbę” kilka takich koszulek, aby zobaczyć wizualnie, ponieważ skoro koszt jest tani to czemu nie próbować, jednak inne firmy zajmujące się drukiem, także dają tzw. “Próbkę”
Jeśli jednak chcemy stworzyć pojedyńcze sztuki takich koszulek, na przykład jako prezent na urodziny dla kogoś lub z innej okazji, tutaj uważam, że można wydać pieniądze.

Jako taką ciekawostkę dodam, że dość sporo osób produkujące podróbki koszulek znanych firm używa tej metody, ponieważ jest to tani koszt i właśnie na różnych targach, bazarach czy innych wystawach z podrabianymi ciuchami znanych marek czy producentów, możemy być pewni, że jakaś część koszulek które tam są, wykonane zostały tą techniką.