Strona główna » Niewielkie urządzenia wielofunkcyjne, czyli rozmiar traci na znaczeniu.

Niewielkie urządzenia wielofunkcyjne, czyli rozmiar traci na znaczeniu.

Nowe nie znaczy gorsze.

Te słowa w pełni opisują sedno tego artykułu. Świat idzie do przodu, a co za tym idzie rozwija się również technologia. W poniższym tekście pokazuje, jak starsze urządzenia, które służyły nam od lat, stopniową są zastępowane nowymi. Mniejszymi, ale bardziej rozwiniętymi.

Historia

Cofając się lata wstecz, w większości naszych domów, było wiele sprzętów, które służyły nam na dobre i na złe. Słynne prodiże, będące nieodzownym elementem domowej kuchni, ogromne telewizory, przed którymi gromadziły się całe rodziny. Takich przykładów było mnóstwo. Z czasem jednak technologia zaczęła się rozwijać. Zaczęły pojawiać się nowsze zastępstwa dla legendarnych urządzeń, które krok po kroku odchodziły w zapomnienie. Były przede wszystkim bardziej wygodne, co miało ogromne znaczenie dla osób, które je nabywały. Pojawiły się laptopy, mikrofalówki. Sprzęty, bez których teraz ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek domowe gospodarstwo.

Teraźniejszość

Obecna technika jest niesamowicie rozwinięta. Świat został wręcz zalany nowoczesnymi urządzeniami, które zdobywają nasze serca każdego dnia. Wydawać by się mogło, że nie mogłoby to pójść jeszcze bardziej do przodu. A jednak! Najlepszym przykładem zmian, które zaszły jest niewątpliwie telefon komórkowy. Cofając się na chwile do tyłu, łatwo można sobie przypomnieć, jak to wyglądało lata temu. Do robienia zdjęć służył aparat na klisze, do budzenia służył ogromny budzik stojący na szafce, do dzwonienia większość miała telefony stacjonarne. Ale dzięki rozwijającej się technice powstał telefon komórkowy, który stał się jednocześnie urządzeniem wielofunkcyjnym. Zegar, aparat, budzik, telefon. Wszystko w jednym miejscu. Stworzenie tego urządzenia niewątpliwie było jednym z najbardziej ekscytujących momentów w historii techniki.

Również sam aparat jest świetnym przykładem idei zmian na lepsze. Kiedyś na rodzinnych uroczystościach, gdy chcieliśmy uwiecznić piękno tamtych chwil, potrzebowaliśmy do tego osobno i aparatu i kamery. Uczciwie trzeba przyznać, że nie należało to do czynności wygodnych. Dlatego, gdy pojawiły się aparaty cyfrowe, to owy problem zniknął, niczym za pstryknięciem palców. “Cyfrówki” nadały zdecydowanie nową jakość. Zdjęcia i nagrywanie filmów w jednym, bezsprzecznie pozwoliło odetchnąć z ulgą tym, którzy uwieczniali ważne chwile w życiu swoim, jak i w życiu swoich bliskich. Teraz nie musimy targać ogromnych kamer. Wystarczy mały aparat cyfrowy, który mieści się w kieszeni, ale co ważniejsze daje o wiele więcej jakości od historycznych już poprzedników.

Kolejnym przykładem, który zawarłem w tym artykule jest drukarka. A raczej połączenie jej wraz z kserem, jak i skanerem. Mając drukarkę nie mieliśmy skanera. Mając skaner, nie mieliśmy ksera, Mając ksero, nie mieliśmy drukarki. Tak było w większości domów. Oczywiście zdarzały się przypadki, że wiele osób posiadało wszystkie trzy urządzenia, ale z racji tego, że były to urządzenia dość spore, to zajmowały zdecydowanie za dużo miejsca. Dlatego połączenie tego wszystkiego w jedno, było genialnym posunięciem. I co ważne posunięciem niezwykle wygodnym, gdyż rozmiary obecnych urządzeń są dla klienta niezwykle komfortowe do późniejszego ulokowania, jak i zabrania w trasę, bądź delegacje.

Ostatnim przedstawionym przeze mnie w tym artykule jest tablet. Gdy myślimy komputer, to w wyobraźni mamy ogromny kwadrat, który otoczony jest dużą liczbą kabli. Cały zestaw uzupełnia monitor, który zajmuje praktycznie większą połowę biurka. I właśnie na przeciw takim widokom wyszli twórcy tableta. Połączenie ekranu z komputerem, pozbycie się uciążliwych kabli, zawarcie w sobie głośników, jak i kamery. To jest właśnie to doskonałe połączenie, które doskonale oddaje nazwę urządzenia wielofunkcyjnego. Chcemy obejrzeć film jadąc pociągiem? Nic prostszego. Chcemy korzystać z internetu, gdy jesteśmy poza domem? Żaden problem. Laptop złączył w sobie wszystko to, co musieliśmy robić w domu. Teraz to już historia.

Urządzenia wielofunkcyjne niewątpliwie w ogromnym stopniu przyczyniają się do naszego funkcjonowania. Ciężko jest nam sobie wyobrazić fakt, że mogłoby ich zabraknąć w naszym codziennym życiu. Mam na uwadze fakt, że pomimo ogromnego rozwoju techniki, pewne jest to, że osiągnie ona jeszcze wyższy poziom. Co za tym idzie? Da nam nowe urządzenia, które tylko usprawnią naszą codzienność, a co najważniejsze sprawią, że i my sami, gdy będziemy uczyć się wszystkich ich funkcjonalności, będziemy się rozwijać wraz z nimi.